środa, 4 marca 2015

LISA RENEE: ZŁOTE WROTA grudzień 2014 (CZĘŚĆ I)

Oryginalny tekst: EnergeticSynthesis.com
tłumaczenie: Teresa Serafinowska


Droga wznosząca się Rodzino, kiedy kończy się cykl, który jest częścią jakiegoś większego cyklu, na przykład cykl planetarny (26 000 lat) i cykl kosmiczny (208 000 lat), staramy się odzyskać zapisy pamięci tego, co wydarzyło się podczas tych cykli. Gromadzenie zapisów pamięci jest procesem, który trochę przypomina budowanie wielowymiarowych puzzli z wieloma nadal brakującymi kawałkami. Niedawno odnaleźliśmy kilka sztuk, odkrywając kolejny dowód na manipulacje NAA dokonywane na naszej matrycy czasu, które miały na celu zapobieżenie temu, abyśmy się dowiedzieli, kim naprawdę jesteśmy. Obecnie równoważymy ten problem aktywując i wprowadzając nowe środki wspomagające proces leczenia sytuacji.

Zaczynamy od przekazów nadchodzących przez gwiazdozbiór Wężownika. Istnieje wiele nieścisłości związanych ze statusem Wężownika jako istotnego astrologicznego znaku Zodiaku. Tym razem, kiedy w tym miesiącu (grudzień 2015) przechodzimy przez ów trzynasty znak w ekliptycznej konstelacji, pojawiają się i są przekazywane nowe częstotliwości. Ekliptyka to tor rocznego biegu Słońca na tle gwiazdozbiorów. To jest obieg, w którym Słońce przemierza nieboskłon w dwunastomiesięcznym cyklu. Ekliptyczna ścieżka znaków Zodiaku dryfuje, przesuwając się z powodu precesji równonocy. Dwanaście domów (działów) Zodiaku stworzono obserwując naturalny harmoniczny roczny ruch Słońca. Ma to oddźwięk w różnych dziedzinach życia i świadomości. Cykl ascendencji jest dostępny dla wcielonego ego w celu rozwijania prawdziwej świadomości duszy / ducha, jednak kiedy przemieszcza się po ekliptyce, jest wystawione na działanie tych różnych wzorców. Te niebiańskie bodźce mają wpływ na cykl ludzkiej ewolucji pobudzając stopniowy rozwój naszej prawdziwej duszy / ducha. Nasz alchemiczny postęp w poszerzaniu świadomości na przestrzeni czasu jest sprawdzany, abyśmy mogli przekroczyć kolejne bramy świadomości.

Zasady strukturalne Zodiaku są zarówno energetyczne jak i geometryczne, i są dostosowane do alchemicznych boskich praw zarządzanych przez Kryształową Gwiazdę. Magnetosfera Ziemi i heliosfera Układu Słonecznego są coraz słabsze. Te zmiany w polu magnetycznym pozwalają na coraz większe nasycenie naszego Układu Słonecznego promieniami kosmicznymi. Progresja przez opus magnum lub 13 gwiazdozbiorów aktywuje w trakcie tego 12-to miesięcznego cyklu kolejne alchemiczne prawa. Są to specyficzne prawa alchemii zlokalizowane w gwiazdozbiorze Wężownika. Po raz pierwszy do naszego Słońca i ciała planety jest przesyłana energia srebrno – złotej częstotliwości. Prawo jest aktywowane przez srebrny promień przesyłany przez Złote Wrota, Duch powraca do jedności lub przechodzi przez proces wewnętrznego zjednoczenia

To dostrojenie zaczyna ujawniać i przekazywać nową substancję, która ma cechy zarówno żywiołu wody jak i eteru. Ta substancja jest umieszczona w mieszance plazmowych srebrno – złotych częstotliwości światła, które tworzą z tego ognistą wodę. Ognista woda jest nowym elementem duchowym tworzonym przez ten alchemiczny proces, przekazywanym do ciała planetarnego i ludzkości. Rzeka żywej wody z Matki Stworzycielki - tęczowej kryształowej wody - wypływa z tronu Boga i jednoczy się z naszym wymiarem przez przejście w Złotych Wrotach. Najwyższą emanacją tego mistycznego eliksiru jest srebro i złoto - kielich Boga, który otwiera portal Złotych Wrót.

Gwiazdozbiór Wężownika, dosłownie znaczy „posiadacz węża” i znajduje się naprzeciw - 180 stopni od - Gwiazdozbioru Oriona (Ozyrysa). Tak więc oznacza to, że Orion jest w dokładnej opozycji do Wężownika. Wężownik znajduje się generalnie bezpośrednio na galaktycznym centrum naszej galaktyki Drogi Mlecznej. Starożytni zwali tor okrążający galaktyczny równik Wrotami Bogów lub Złotymi Wrotami. Konstelacja Oriona znajduje się w bezpośredniej opozycji, co można byłoby uznać za centrum antygalaktyki. Starożytni nazywali to Człowieczymi Wrotami lub Srebrnymi Wrotami. Wężownik i Orion są lustrzanymi odbiciami przeciwległych biegunów. Wspólnie reprezentują ścieżkę wznoszącą przez Wrota Człowiecze i spotkanie pod Wrotami Boga. Aby osiągnąć duchowe opus magnum, pokonujemy wiele etapów wznoszenia, które są etapami przemieszczania się ludzkości przez te bramy wjazdowe stanowiące bariery dla świadomości.

Wszyscy jesteśmy ewoluującymi wcielonymi ziemskimi istotami. Precesja równonocy prowadzi nas przez sfery świadomości ścieżką ekliptyki Wrót Człowieczych, aby w końcu zamknąć cykl ewolucji, który przecina galaktyczne centrum. Kiedy już połączymy doświadczenia świadomości u Wrót Człowieczych i przejdziemy galaktyczny równik Wężownika, mamy potencjał, aby uzyskać dostęp do Złotych Wrót. Dzięki temu możemy dostąpić ascendencji i stać się żyjącymi wiecznie istotami duchowymi zjednoczonymi z kosmicznym świętym Duchem. Z naszego Układu Słonecznego możemy dojrzeć galaktyczne centrum patrząc wzdłuż linii przechodzącej przez Złote Wrota. Jest to brama do życia wiecznego, z której wylewa się otwierający i zamykający cykl precesji eliksir wszechświata.

Złote Wrota znajdują się na ścieżce okręgu, gdzie dwie wielkie sfery niebieskie przecinają się ze sobą tworząc cztery ćwiartki. Ćwiartka jest jednym z czterech sektorów koła podzielonego na sfery planetarne. Pierwszy wielki tor wyznacza droga Słońca przez Zodiak w cyklu rocznym. Kolejny to trasa okręgu zakreślana z centrum naszej galaktyki Drogi Mlecznej zwanej galaktycznym równikiem.

Srebrne Wrota są też punktem pomiędzy dwoma obwodami przecinającymi się pomiędzy konstelacją Byka i Bliźniętami. Punkt przecięcia obu obwodów pomiędzy gwiazdozbiorem Skorpiona a Strzelca, znajdujący się bezpośrednio pod prawą nogą Wężownika, jest znany jako Złote Wrota.

Starożytny Egipt uwzględniał w swoim systemie zodiakalnym, zawierającym czternaście znaków, zarówno Wężownika jak i Oriona. Przykład przedstawienia znaku Bliźniąt w egipskim zodiaku można zobaczyć w Denderze (która reprezentuje boginię Hator) jako kobietę i mężczyznę trzymających się za ręce. To jest odstępstwo od obecnej formy obrazowania znaku jako pary bliźniąt tej samej płci. Bliźnięta obrazowały połączenie polaryzacji pomiędzy kobietą a mężczyzną, unifikację, która pojawia się na skrzyżowaniu Srebrnych i Złotych Wrót. Takie bliźnięta reprezentują przyszłe zjednoczenie duchowej męskości i duchowej kobiecości, hierogamiczne zjednoczenie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Hierogamia) w ramach prawa uniwersalnego łączącego w parę Chrystusa i Sofię.
Okres grudnia ma ogromny potencjał dla wszystkich typów wydarzeń synchronizujących z naciskiem na energetyczne odrodzenie i fizyczne uzdrowienie miazmatycznej przeszłości. Te procesy są dostępne za sprawą otwarcia tego portalu lub przecięcia ze Złotymi Wrotami.

Święta dekada

To dziewiąte stadium praw galaktycznego znaku zodiaku - Wężownika - jest przesyłane do planety wraz z boskim eterem i wodą, lub ognistymi wodami, które niosą archetyp świętych ran uzdrowiciela duchowego wznoszenia ludzkości. Ta wewnętrzna aktywacja jest najwyższą substancją dla animacji Ducha ukrytego wewnątrz wszelkiej materii, w mitochondriach komórek, sprawiając że staje się możliwa fizyczna przemiana. Zasada kosmicznej Matki zwraca jej ducha animacji z powrotem do ciała Ziemi przez mitochondrialną aktywację i magnetyczne przesunięcie. Ona jest rekultywacją ciała żywiołów przez wodny eter, który emituje i spiralnie wydziela się z jądra nieskończonej kreatrycy.

Starożytni alchemicy nazwali ten podstawowy czynnik alchemicznej przemiany pierwiastków - Azoth (http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Azoth&prev=search), znany jako prima materia (http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Prima_materia&prev=search) - uniwersalne lekarstwo i eliksir życia (elixir vitae). Wspomniany Azoth ucieleśniał wszystkie leki. To jest pierwsza zasada tworzenia, która obejmuje wszystkie inne substancje i żywioły (elementy). Azoth jest związany z kabalistyczną Ain Soph, nieskończoną istotą boskiego pochodzenia, która stworzyła wszystkie istnienia. Klifot jest negatywną formą i oszustem Ducha lub negatywnej siły Sefirot. W swojej negatywnej formie polaryzacji, ciemnej Matki, jest właśnie tym, co ożywia życie w upadłej hierarchii Azazael (siły Antychrysta http://pl.wikipedia.org/wiki/Azazel), która przejawiła się w sferze świata podziemnego. Jako że te upadłe jednostki próbowały uprawiać kosmiczną świętą alchemię, nadużywały boskiej wody ognistej z prima materii (Azoth). Boska woda ognista jest obojnacza i dzieli się na słoneczny ogień i wodę z księżycowej wody z planów astralnych.

*
*      *
*      *      *
*     *       *       *


Tych 9 działów opus magnum prawa alchemicznego spotyka się w Wężowniku i tworzy 3 (trzy) razy 3 (trzy) plus uniwersalna prima materia (Azoth) - siłę życia, która wynosi 10 (dziesięć), święta pitagorejska dekada (dekas – 10). Hebrajski Tetragram (YHWH-4) i dziesięć sfer emanacji w Drzewie Życia opiera się na świętej dekadzie lub tetraktysie. Jest to trójkątna figura składająca się z dziesięciu punktów rozmieszczonych w czterech rzędach.

Ten mistyczny symbol był bardzo ważny dla tajnego kultu Pitagorejczyków, którzy stali się podwaliną pod wiele mistycznych nauk. Wolnomularze i różokrzyżowcy twierdzili, że rozwinęli się z bractwa Pitagorejskiego. Dziesięć oznacza czterowymiarową strukturę wszechświata typu łącznego (all-inclusive), która reprezentuje również zachowanie dominacji i porządku zawartego w strukturze. Tak więc dziesięć oznacza również matrix tej konstrukcji, która hipnotyzuje i utrzymuje jednostkę zamkniętą w iluzji świata w trzecim wymiarze.

Święta dekada (10) lub tetraktys symbolizuje cztery żywe stworzenia i żywioły, które powstały przez prima materia: ogień, powietrze, woda i ziemia. To krzyżuje się również w czterech ćwiartkach stron świata i reprezentuje Boski rachunek wszechświata. Geometria świętej dekady jest zachowana w przekazie gwiazdozbioru Wężownika (13=4), reprezentując organizację wymiaru i przestrzeni w Kosmosie.

* Pierwszy rząd reprezentuje wymiar zerowy (punkt), * drugi rząd reprezentuje pierwszy wymiar (linia z dwoma punktami), * trzeci rząd przedstawia dwa wymiary (płaszczyzna wyznaczona przez trzy punkty), * czwarty rząd obrazuje trzy wymiary (czworościan zdefiniowany przez cztery punkty).

Są to kompozycje znane jako święta dekada, które zostały potwierdzone w kilku literackich katalogach datowanych na okres starożytnego Egiptu / Sumeru. Sumeryjskie artefakty są podstawą wszelkiej zapisanej historii, co do której uważa się, że została dowiedziona i jest to najwcześniejszy znany zapis rozwiniętej cywilizacji ludzkiej. Dekada zawiera opowieści o sumeryjskim eposie o Gilgameszu, który miał wpływ na późniejszą literaturę, religię i kulturę. Wszystkie tematy z sumeryjskiego eposu o Gilgameszu pojawiają się w późniejszych tekstach biblijnych pochodzących z czasów inwazji Annunaki.

Sumeryjski epos o Gilgameszu, napisany kilkaset lat po światowej powodzi (potopie), zawierał pierwsze wzmianki o Srebrnych i Złotych Wrotach. Gilgamesz poszukiwał odpowiedzi na temat, jak odnaleźć życie wieczne u swego przodka Noego, który zamieszkiwał Niebo wraz z bogami. Sumeryjski Zodiak splata Wężownika z opowieściami o stworzeniu bogów: Tiamat, Enki i Marduka (Nibiru), co miało związek z ciałem planetarnym Jowisza.

Sumer jest jedną z najstarszych cywilizacji i historycznych regionów, na które składają się tereny współczesnego południowego Iraku, gdzie negatywnie nastawieni Obcy najechali Ziemię. To miejsce jest w pobliżu 10-tych i 4-tych gwiezdnych wrót planety. Symbolizuje geometrię tetraktysu używaną przez NAA, aby władać planetą zamkniętą w pętli sprzężenia zwrotnego.

Sumeryjska inwazja

Gdy zaczęła się sumeryjsko – egipska inwazja, to wydarzenie odłączyło ludzkie DNA. To spowodowało zablokowanie wyżej zmysłowego postrzegania, a tym samym zamknęło wielowymiarowe postrzeganie innych linii czasowych i ras z innych wymiarów. Gwiezdne wrota w Egipcie zostały przejęte przez lucyferiańskich rebeliantów z zakazanej grupy Annunaki i NAA, którzy usunęli pamięć zbiorową z ludzkości na płaszczyźnie astralnej i w warstwie matrycy Duszy. Równocześnie stworzyli fałszywą matrycę wznoszenia - narzędzie zniewolenia prowadzące do wielokrotnych ludzkich inkarnacji lub recyklingu Dusz. Ci z genetyczną preferencją, lub ci którzy podlegali kontroli umysłu i służyli NAA na Ziemi, znali prawdziwe dzieje kataklizmu Atlantydy. Wielu z rządzących faworytów także miało możliwość posiadania wyższej percepcji sensorycznej. Do klas rządzących i ich linii krwi przeniknęły stopniowo niegodziwe metody satanistycznych rytuałów odbierające siły życiowe innym. Pozwolono, aby te klasy i rody wykorzystywały energię w celu utrzymania ich jako kontrolerów pozostających w mocy NAA, zaprogramowanych do kontynuacji zniewolenia uśpionej, pogrążonej w amnezji ludzkości.

Maszyneria Obcych używana podczas inwazji zniekształca szablon 12 gałęzi sieci stworzony przez Lyrian – Syrian na Ziemi w piątym wymiarze. 12 gałęzi sieci jest bazowym urządzeniem naprowadzającym, służącym do odnajdywania i pobierania wszystkich utraconych aspektów 12 pasm DNA, diamentowego ciała słonecznego. Zostało ono zaprojektowane, aby odzyskiwać fragmenty dusz i niedopasowane części ciała oraz pomagać lokalizować istoty ludzkie zablokowane w fantomowej matrycy na osi czasu.

W miejscu sumeryjskiej inwazji zablokowano 8-my portal dostępu do Oriona i 12-ty portal planetarnych wrót. Ma to związek z blokowaniem 8-mej czakry i 12-tej czakry oraz ze związanymi z nimi ośrodkami energetycznymi w ciałach ludzi i ciele planety. To zablokowało siłę życiową i naturalny przepływ Kundalini, zablokowało gruczoły hormonalne: szyszynkę, przysadkę, podwzgórze, tarczycę itd. To poważnie skróciło żywotność ludzkiego ciała i uszkodziło odporność na choroby oraz inne mutacje. Kontrolerzy chcieli skrócić ludziom życie w celu wywołania recyklingu ich dusz na planie astralnym czwartego wymiaru.

Najbardziej aktualny problem, w obliczu którego stoi ludzkość teraz, to fakt, że źli Obcy przekłamali historię ludzkości - ostatnich 5 500 lat, od czasu inwazji w Egipcie - Sumerze. Oni ustanowili plan kontroli umysłów w celu patriarchalnej dominacji (fałszywa strategia archontyczna), aby utrwalić program zniewolenia wszystkich ludzi na Ziemi.

Wyłączenie DNA

Ta sumeryjska inwazja na 4-te i 10-te wrota jest punktem odniesienia do naszego obecnego zapisu historycznego, w którym ludzkie DNA zostało odłączone na Ziemi. To jest miejsce, gdzie wspomnienia wojen galaktycznych i naszego prawdziwego pochodzenia zostały usunięte z naszej pamięci przez dokonujące inwazji rasy NAA. DNA i wibracyjne dygresje zaczęły być stopniowo usuwane z grup populacji Oriona przybywających na Ziemię głównie 208 000 lat temu, w okresie Wojen Oriońskich. Zasadnicze wyłączenie DNA nastąpiło jednak w czasie, kiedy miała miejsce inwazja sumeryjsko – egipska około 5500 lat temu. Aż do tamtego punktu na osi czasu ludzie zachowywali wspomnienia dotyczące swojej galaktycznej historii. Zgodnie z prawem galaktycznym, historia inwazji i wyłączenie DNA wypłynęły teraz na powierzchnię ciała planetarnego. Wielu z nas ponownie odkrywa je teraz, kiedy świadomie bierzemy udział we wznoszeniu do pamięci tego, co się działo w tamtych czasach. To prowadzi nas do konfliktu na Orionie, ludzkość próbuje uleczyć pierwotną schizmę, która miała miejsce około 208 000 lat temu. By zakończyć tę grę wojenną, musimy pamiętać naszą historię i poczuć to, co się z nami stało. To pozwoli nam zmienić naszą przyszłą historię.

Konflikt Oriona

Główne walki w galaktycznej historii ludzkości toczyły się w gwiazdozbiorze Oriona, i było ich tak wiele, że zostały nazwane Wojnami Oriońskimi. Wojny zaczęły się nad terytoriami gwiazdozbioru Lutni lub tym, co jest nazywane kolebką Lutni. Lecz wojny wokół Lutni szybko rozprzestrzeniły się na gwiazdozbiór Oriona i zaczęła się wojna fałszywego króla ideologii tyranii i ideologii polegającej na służeniu innym wynikającej z prawa Jedni. Zasadniczo to był początek wojny o świadomość pomiędzy Chrystusem (człowiekiem) a Antychrystem (antyczłowiekiem). Główne rasy humanoidalne zostały zobowiązane do życia zgodnie z prawem Jedni i służby dla innych filozofii. Grupy przeciwne były mieszanką ras humanoidalnych i gadzich, które propagowały służenie sobie i/lub nastawienie antyludzkie. Umysł drapieżcy i prowadzenie wojen dla despotycznej kontroli terytorialnej powstały w konstelacji Smoka (Draco) oraz Oriona. Nienawiść genetyczna generowana przez grupy Oriona wiodła do bestialskiego zabijania i niszczenia innych, co doprowadziło do rozprzestrzeniania programów kontroli umysłu ofiara / kat. Ta schizma spowodowała poważne uszkodzenia na polach czasu i przestrzeni i w końcu została aktywowana przez NAA, aby wstawiać maszynerię Obcych. Tak maszyneria programu ofiara / kat została holograficznie wstawiona do linii czasowych, aby generować terror związany ze wspomnieniami Wojen Oriońskich w zbiorowym umyśle ludzkości. To się stało podstawą kontroli umysłów i wojny psychotronicznej prowadzonej na Ziemi, aby utrzymać toczenie wojen pośród ludzkiej rasy.

Powodem zaprogramowanej kontroli umysłu ofiara / kat i wykorzystywanych obecnie psychotronicznych działań wojennych na planecie, jest oddziaływanie wspomnieniami na nieświadomy umysł istot ludzkich. Genetyczna nienawiść i hybrydyzacja reptilian z ludźmi stworzyła na planecie stan wojny, w którym ludzkość walczy z samą sobą. Bez tamtych galaktycznych wspomnień w umyśle świadomym wiele osób mających umysły pod kontrolą NAA odgrywa w kółko te same role, powtarzając je aż do autodestrukcji.

Ten konflikt z Oriona był rozgrywany przez eony czasu w najbardziej destrukcyjny i niepokojący sposób. Były trzy główne frakcje. Te trzy grupy to:

prześladowcy – władcy
ofiary – niewolnicy
przeciwnicy – opozycjoniści.

Władcy – prześladowcy pochodzili z imperium Oriona. Czarna Liga Oriona była odporna na podłą dominację Imperium Grupy Oriona. Jednak wielu upodobniło się do swoich oprawców, uzasadniając potrzebę toczenia wojny i zabijania w odwecie. Jednymi z przywódców Ligi były smoki Kumara znane jako Mistrzowie Promienia. Wielu z nich upadło, dając się tym samym zniewolić przez Grupę Oriona, a ich wizerunek z tej linii czasu został sfałszowany, aby poprowadzić nową erę jako wniebowstąpieni mistrzowie.

Przez konwergencję międzyczasu, uchylenie przesłon linii czasowych z okresu inwazji z Oriona, ludzkość ma teraz, wraz z otwarciem Złotych Wrót, dostęp do kryształowej struktury kryształowego kalejdoskopu.

Cztery jako prototyp uniwersalny

Ezoteryczne znaczenie liczby cztery jest takie, że wyraża ideę boskiego stworzenia poprzez prezentację uniwersalnego prototypu. Cztery określa pierwszy akt stworzenia oraz definiuje prawo struktury, które wymaga precyzyjnego fundamentu, na którym buduje się w materii. W prawie uniwersalnym, jeśli duchowa podstawa jest zbudowana błędnie, żadna rzecz nie jest wieczna, nie będzie trwała. Struktura czwórki harmonijnie łączy przeciwieństwa i bieguny takie jak: ducha i materię, ruch i spoczynek. Ucieleśnia to zasady uniwersalnego porządku: integralność, symetria, doskonała równowaga, relacje wewnętrzne i zewnętrzne, kompletność i wiarygodność.

Według Pitagorasa symbolizm tetrady, czwórki, uważa się za korzenie wszystkich rzeczy i źródło wszelkiej natury. Jest to liczba liczb, ponieważ święta dekada lub 10 zawiera 1, 2, 3, i 4, ponieważ to jest symbol czterech z pierwszych czterech cyfr. Tetrada łączy je we wszystkich liczbach, żywiołach i strukturach czasowych, które przejawiają się jako powtarzające się cykle czasowe. Wolnomularze lub masoni są określani przez liczbę 22, która po dodaniu cyfr tworzy cztery. Wolnomularz widzi archetyp i sprowadza to na Ziemię w jakiejś formie materialnej. Uniwersalny prototyp w prawie struktury związanym z czwórką odsłania swoją prawdę dla nas teraz. To co zostało stworzone ze sfałszowanymi archetypami lub za sprawą oszustwa, jest niszczone. Podczas gdy to, co posiada święta i doskonałą liczbę prawa uniwersalnego pozostanie i ujawni swoją prawdę.

Rozważanie znaczenia czwórki jako uniwersalnego prototypu w prawie struktury ma wiele aspektów w tworzeniu:

Cztery „kąty” tworzenia: wschód - południe - zachód - północ
Stałe znaki Zodiaku: Byk - Lew - Wodnik - Skorpion
Cztery żywe stworzenia (cherubiny): człowiek - lew - orzeł - byk
Cztery pory roku: wiosna - lato - jesień - zima
Sieć planetarna: organizacja: GEG - GWL - SBC - FFM
Okresy życia człowieka: dzieciństwo - młodzież -  dojrzałość - starość
Etapy istnienia: narodziny -  wzrastanie - dojrzałość - zanik (rozpad)
Części człowieka: duch - dusza - umysł - ciało
Cztery żywioły: woda - ogień - powietrze - ziemia
Cztery światy: emanacja - stworzenie - formacja - akcja
Gwiazdy królewskie: Aldebaran - Formalhaut - Antares - Regulus

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz