sobota, 28 listopada 2015

James Tyberonn – z tekstów rozsyłanych jako newsy: EDGAR CAYCE – minerały wizji i doświadczeń – AZURYT

tłumaczenie Teresa Serafinowska

Warto otaczać się różnymi minerałami, ponieważ mają one wpływ na szereg warunków fizycznych, psychicznych i duchowych. Na przykład krwawniki i rubiny mają być pomocne przy przekraczaniu negatywnych wpływów z poprzednich wcieleń. Noszenie topazu daje siłę.

Azuryt można trzymać w rękach przez 5 lub 10 minut lub nosić na skórze w postaci wisiorka, co potencjalnie podnosi wibracje psychiczne do tego stopnia, że mogą się zdarzać cudowne rzeczy.

Azuryt może też być używany z innymi kamieniami, co jest zapisane nawet w Księdze Wyjścia 28:15-21. Kamienie „urim i tummim” (Cayce utożsamia je z minerałami z rodziny azurytów) były umieszczone na napierśniku wielkiego kapłana Aarona, który był przez niego wykorzystywany do przekraczania fizycznych wymiarów. Cayce twierdzi, że gdy osoba podatna trzyma azuryt, uaktywnia lub słucha tego minerału, kiedy ten jest wystawiony na światło słoneczne lub pobiera z niego energię trzymając przy skórze, przede wszystkim może to poprawić jej zdolność do dokładnego śledzenia przyszłości, a dodatkowo mogą się zdarzyć bliżej nie określone rzeczy. Cayce miał w ten sposób wiele fantastycznych wizji przyszłości oraz spotkanie ze zmarłą matką. Matka zmaterializowała się przy nim i podczas spotkania dała mu srebrną dolarówkę, która po jej zniknięciu (matki) nadal pozostawała w jego dłoni. Moneta trafiła później w ręce służb specjalnych (w celach badawczych).

Lapis linguis – AZURYT – mistrzowski kamień probierczy

Wiedza mistyczna i historia: W wielu starożytnych kulturach i naukach, jak również w duchowej tradycji indiańskiej azuryt jest uważany za bardzo święty kamień i jest używany przez mistrzów oraz mędrców do łączenia się z wyższymi sferami oraz duchowymi przewodnikami, a także do zadań związanych z wizjami. Jest wiadome, że był używany przez Tolteków w Meksyku i niektóre plemiona Pueblo w Arizonie.

Zakazany kamień mistrzowski: W innych tradycjach był to kamień otaczany wielką czcią, a korzystanie z niego było zarezerwowane dla zainicjowanych mistrzów, mędrców oraz osób zdolnych do obchodzenia się z jego intensywnymi właściwościami. Był zakazany lub ograniczony dla laików czy osób, które nie przeszły inicjacji. Tak było ze względu na wielką intensywność jego oddziaływania.

„Niedoświadczony, niezorientowany użytkownik może trafić do światów, na które nie jest przygotowany. Był znany mistykom z Mu, Atlantydy, Ramy, Egiptu i u starożytnych Greków. Uczony będzie jednak mógł zrozumieć parametry kryształu azurytu, użyć go i być w stanie optymalnie poruszać się po tych wymiarach, oraz bardziej przejrzyście kierować wizjami. Pod wieloma względami azuryt jest „boskim winem” minerałów... tym samym znaczeniu, w jakim ayahuasca może być boskim eliksirem otwierającym bramę do królestwa świadomości roślin. Jego iloraz światła jest na tyle silny, że dzięki niemu można dostąpić niezwykłego wejścia do wymiarów, w których są umożliwiane wizje, nauczyciele i poważna praca na własny rachunek” Archanioł Metatron

Edgar Cayce, który nazywa azuryt - lapis linguis, gorąco poleca zaawansowanym Duszom lapis linguis do pracy mentalnej w celu dalszego dostosowania do potrzeb i większego rozwoju. Zauważył, że dla niektórych może być zbyt silny, dlatego sugeruje sposoby, jakie w razie potrzeby można zastosować, aby zmiękczyć jego wibracje podczas używania. Jednak zaawansowana Dusza może nosić go na skórze w określonym celu. Cayce zasugerował również, że azuryt może być aktywowany przez światło Słońca, i że to może spowodować słyszenie dźwięku wibracji lub śpiewu i otwiera czakry, tarczycę oraz szyszynkę.

Rzadkie złoża kryształów azurytu i jego okazy są uważane za zdatne do wzmacniania możliwości odbywania podróży astralnych i teleportacji. Są tak silne, że w niektórych przypadkach Cayce sugeruje, aby otoczyć je cienką warstwą szkła w celu zredukowania ich intensywności.

Metatroniczne interpretacje zalecają, aby przetrzymywać surowy okaz kryształu w ręku w celu odebrania mentalnych wizji, wykorzystywać go wyłącznie w określonych okresach do skupienia się na zamierzonej misji i dostrojeniu, lecz by nie nosić wisiorka z tego minerału stale – 24/7.

Starożytni Grecy używali go do leczenia i w obrzędach mistycznych, nazywając to caeruleum. Legendy - starogreckie i egipskie - mówią, że był to jeden z najbardziej świętych oraz potężnych kamieni leczniczych Atlantydy, a jego moce mentalne były tak skuteczne i silne, że tylko wtajemniczeni mieli dostęp do azurytu, i to stało się misterium.

Mistyczna rodzina kamieni lapis

Edgar Cayce w oparciu o zapomnianą naukę twierdził, że niektóre kamienie i minerały posiadają dobroczynne właściwości oraz że dostarczają zarówno cech światła jak i projekcji częstotliwości molekularnych, które mają korzystny wpływ na zdrowie i duchowość. Pośród nich był opal, krwawnik, beryl (szmaragd, akwamaryn), topaz, ametyst, kamień księżycowy i jadeit.

Edgar Cayce, oprócz kamieni, kryształów i minerałów polecał też inne substancje mające pozytywne wibracje energii, włącznie z niektórymi metalami, koralem, radem a nawet uranem. Jednak, niedbalstwem byłoby nie wypowiedzenie się jego na temat jednego z najbardziej tajemniczych kamieni, jakie polecał wiele razy - tych, które nazywa „rodziną lapis lazuli".

Z tekstów Edgara Cayce (Edgar Cayce Reading 2285-1): „Uważamy, że kryształy i kamienie posiadają bardzo pomocne wpływy, jeśli są noszone blisko ciała, nie jako omen dobrego kawałka szczęścia lub w dla odpędzania uroków, ale raczej jako źródło tego światła lub (atomowych) wibracji które są potrzebne jednostce, i najlepiej kiedy są noszone blisko ciała. (To nie jest folklor a raczej zapomniane nauki)”.

Z 5 minerałów wymienionych poniżej azuryt (lapis linguis) zdecydowanie najrzadziej występuje w przyrodzie. Azuryt jest bardzo kruchy i rzadko dostępny w takim kształcie, który mógłby być uformowany w formę ozdobnego wisiorka. W rezultacie ze względu na ograniczone źródło i rzadkie, sporadyczne miejsca pozyskiwania – często małe i szybko wyczerpywane, prawdziwy azuryt jest dużo droższy, kiedy są znajdywane jego okazy nadające się na biżuterię. Wykrystalizowane okazy azurytu są jeszcze rzadsze i mogą być nawet 10 razy droższe niż inne minerały z grupy lapisów. Wszystkie one są dobroczynne i odnoszą się do owocnych odczytów Cayce`ego.

*lapis lazuli – lazuryt, kalcyt i piryt,
*lapis linguis – azuryt, lazuryt i miedź,
*lapis lingurius – malachit – węglan miedzi.

Podobne właściwości mają:

*sodalit – lazuryt, kalcyt, krzemian i może mieć pasma pirytu oraz hematytu,
*chryzokola – uwodniony krzemian miedzi.

Większość biżuterii z azurytu oferowana w internecie to materiał odtworzony z rudy kolorowanej barwnikami i mieszanej z klejem polimerowym, aby powstał konglomerat. To nie jest prawdziwy azuryt. Tak samo robi się z turkusami i niektórymi lapis lazuli. Tak przerobiony materiał nie przenosi prawdziwych cech minerału i może być uważany za sztuczny wytwór z laboratorium. Najlepszym miejscem do nabycia prawdziwego azurytu jest Tucson Mineral Show, zaś nabywany u pośrednika jest dużo droższy w porównaniu z lapis lazuli i malachitem. Jednym z najlepszych oszczędnych sposobów na pracę z azurytem jest stosowanie surowych próbek minerału, chociaż i te mimo iż tańsze od egzemplarzy jubilerskich, są również kosztowne, jednak warte nabycia do poważnych celów metafizycznych ze względu na swoje wyjątkowe cechy i odkrywcze moce prawdziwego azurytu.

Naturalny azuryt w postaci wisiorka nie powinien być noszony 24/7.

Lapis lazuli i malachit (lapis ligurius) można nosić ciągle, ponieważ daje ochronę, psychiczne wzmocnienie i zestrojenie czakr. Lapis lazuli jest w rzeczywistości rekomendowany przez Cayce bardziej niż jakikolwiek inny minerał ze względu na jego pozytywne i ochronne właściwości. Zaś według moich badań i intuicyjnych wskazówek metatronicznych lapis lazuli jest minerałem, który może i powinien być używany codziennie, natomiast azuryt tylko przy wyjątkowych okazjach. Lepsze są okazy bardziej przezroczyste.

Osobiście pracowałem z azurytem i stwierdziłem, że jest absolutnie niesamowity, zwłaszcza w połączeniu z kryształami Phi Vogla – w celach channelingowania i wizjonerstwa, lecz nie używam go ani nie noszę przy sobie cały czas.

Cayce o lapis lazuli:

„Co do kamieni, które chce się mieć blisko siebie, najlepiej nosić je na ciele, na szyi, a z nich najlepszy jest lapis lazuli, i najlepiej wraz z kryształem. Wtedy będzie nie tylko ozdobą, ale swą siłą emanacji spowoduje zwiększenie jej emisji z ciała. Kamienie same z siebie emitują wibracje pierwiastków, które wzmagają witalność, moc ochronną i dodają pewności siebie, ponieważ uaktywniają zdolności psychiczne”.

Edgar Cayce

Od tłumaczki: zaopatrzyłam się w piękny okaz azurytu. Mam też okazy lapis lazuli, z jednym znam się już od wielu lat. Nawet kilka lat temu na parę miesięcy gdzieś mi przepadł (na dworze - widocznie moje ogrodowe elfy chciały się z nim zaprzyjaźnić, a może był im do czegoś potrzebny), później się znalazł w pobliżu miejsca, w którym zaginął, chociaż nie jestem pewna, czy to ten sam egzemplarz.

Wraz z azurytem zaopatrzyłam się w czaroity, są fascynujące. Moje źródło: www.estone.pl lecz znalazłam też na www.greenharmony.pl (tu kupuję orgonity)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz