niedziela, 29 października 2017

LISA RENEE październik 2017 INTEGRALNOŚĆ OSOBISTA cz II

tłumaczenie: Teresa Serafinowska
źródło tekstu

Odzyskiwanie wewnętrznej Jaźni

Kiedy dana osoba nie odzyskała swej podstawowej Jaźni, nie ma pojęcia, kim naprawdę jest, co nadaje jej sens i jaki ma to związek z życiem. Bez silnej Jaźni pozwalamy innym myśleć za nas. W efekcie brakuje nam integralności i wewnętrznej stabilności, przez co łatwo nas wepchnąć we władanie zewnętrznych sił, na przykład w kontrolę umysłu.

Wiele osób czuje wewnętrzną presję, która zmusza ich do przejawiania starych tożsamości 3D i fałszywych Jaźni. W wyniku obecnych przesunięć wszyscy ludzie są popychani do rozpoznania i odczuwania różnic między prawdziwą wewnętrzną Jaźnią a fałszywymi tożsamościami wykorzystywanymi do maskowania bólu oraz traumy. Jedynym sposobem na odzyskanie osobistej integralności jest poznanie różnicy między tym, co jest prawdziwe a tym, co nie jest, i zaprzestanie wielokrotnego powtarzania nieprzystającego do nich zachowania.

Fałszywa Jaźń lub fałszywa tożsamość jest zwykle formowana w celu wygenerowania wewnętrznych ścian w nieświadomym umyśle w wyniku nieuleczonej traumy i lęków. Cierpiący ludzie tworzą przeciwstawne zestawy zachowań kompensacyjnych, co oznacza, że zachowują się odwrotnie do tego, kim naprawdę są. Ma to na celu zachowanie pozorów lub sprostanie zewnętrznym oczekiwaniom - ciało mentalne wymusza określony system przekonań. Te skompensowane zachowania przekształcają się w mechanizmy radzenia sobie ze strachem i życia zza fasady lub z fałszywą tożsamością. Aby poczuć się bezpiecznie, mogą też podszywać się pod innych, przy czym struktura umysłu utożsamia się z zachowaniem innych i tworzy fałszywe maski tożsamości, pokazywane światu. Kiedy pozwalamy innym, aby dyktowali coś naszej tożsamości, stajemy się zagubieni, poplątani i bardzo nieszczęśliwi.

W tej chwili ważne jest, abyśmy nie starali się naprawiać i przeprogramować fałszywej tożsamości będącej maską bólu ego lub tej części dolnego umysłu, która kompensowała zachowanie, aby ukryć nasze najgłębsze lęki związane z brakiem miłości lub użyteczności. Nadszedł czas, aby przełamać stworzone przez ego ściany separacji i strachu, odkryć prawdziwą Jaźń poprzez bezwarunkowe pokochanie siebie oraz bezwarunkową akceptację siebie.

Jeśli istniejemy w fałszywych tożsamościach i zachowujemy się nieprawdziwie nosząc maski w codziennym życiu, tłumiąc prawdziwe emocje oraz uczucia, angażujemy się w udawane rozmowy, nie jesteśmy w stanie dostrzec tego, co prawdziwe a co fałszywe. Jeśli toczymy udawane rozmowy w celu utrzymania status quo, decydujemy się zachowywać nieuczciwie. Brak osobistej integralności skutkuje oszukiwaniem siebie, a osoba, która nie rozwinęła wewnętrznej Jaźni ma bardzo słabą stabilność emocjonalną i czystość umysłu.

Aby pozbyć się podstawowych negatywnych przekonań, musimy przyjrzeć się frustracjom i zadrażnieniom, których doświadczamy w życiu codziennym, posłuchać wewnętrznego dialogu, który źle ocenia nas samych, innych, a także nasze uwarunkowania. Wewnętrzne rany są wielu osób generowane jeszcze w dzieciństwie, a ten emocjonalny ból mógł powstać w poprzednich wcieleniach w sytuacjach, gdy pojawiał się ten sam emocjonalny temat, który nie został rozwiązany i uzdrowiony, a teraz jest odtwarzany w obecnym życiu. Wwiercanie się w ranę emocjonalnego bólu i strachu prowadzi do klasycznego studium przypadku muru separacji ego, uczucia odłączonego od doświadczania lub poczucia bezwarunkowej miłości oraz samo-akceptacji.

Każda osoba będzie rozwijać własne mechanizmy obronne ego, które umacniają doświadczenia separacji, które powstrzymuje nas od dawania lub otrzymywania bezwarunkowej miłości. Kiedy żyjemy w strachu, nasze ciało dusi się oraz zamraża serce, tłumiąc uczucia, uniemożliwiając szczerą komunikację, co zwiększa emocjonalny i psychiczny ból. Kiedy żyjemy w stanie lęku, nasze ciało kurczy się z napięcia, zaprzestaje dawania i przyjmowania bezwarunkowej miłości, a ta odmowa miłości do siebie jest główną przyczyną dalszego doświadczenia oraz gromadzenia emocjonalnego bólu. Nasze przekonania dotyczące rodziny oraz powiązań z jej członkami mogą dać ważny wgląd i wskazówki dotyczące negatywnych podstawowych przekonań czy ran odziedziczonych po fałszywych rodzicach.

Jeśli widzimy ludzkość jako wchodzące w materialną rzeczywistość wieczne dusze, mające nauczyć się lekcji, rozwijać się i oczyszczać duchowo, łatwiej możemy zauważyć, że większość ludzi zapomniała, kim naprawdę jest, ponieważ noszą wiele fałszywych tożsamości. Dziś rzadko można spotkać ludzi naprawdę uczciwych, wyważonych i naturalnych – odzwierciedlających osobistą uczciwość. Tak więc, głębiej się zastanawiając, przeważnie zapominamy, kim naprawdę jesteśmy i nie zdajemy sobie sprawy, że nadal walczymy o duszę.

Duchowa ślepota lub odłączenie

Większość ludzi na tej planecie żyje w sprzeczności ze swoją Jaźnią, co oznacza, że nie są w stanie wyrazić osobistej uczciwości i spójności. Bez osobistej integralności istnieje nienaturalny stan wewnętrznego oraz zewnętrznego odłączenia, niezdolność do zrozumienia, w jaki sposób rzeczy wokół nas są ze sobą połączone, a także jak przejawiać to, czego się pragnie. Kiedy nie wyrażamy sobą tego, kim jesteśmy, nasz kierunek życia przejmuje zbiorowa nieświadomość, co ostatecznie skutkuje podejmowaniem niewłaściwych decyzji i przejawami niszczenia siebie. Kiedy znajdujemy się w stanie odłączenia od prawdziwej Jaźni, czujemy głęboki nierozwiązany ból oraz wewnętrzną pustkę, która powoduje brak spełnienia i zadowolenia z życia.

Ból powstaje, gdy nie jesteś sobą i żyjesz poza osobistą integralnością, wierząc w to, że jesteś kimś, kim nie jesteś, wyrażając sobą tożsamość, która nie jest twoja.

Warto pamiętać, że kiedy doświadczamy bolesnych negatywnych emocji, powstaje ból, który opiera się na kłamstwach i oszustwach. Często bolesne emocje powstające umyśle są wytworem oszustwa, które uważałeś za coś prawdziwego, kiedy w rzeczywistości to nie była prawda.

Gdy nie wiemy, kim naprawdę jesteśmy, nie mamy jasności co do naszych lekcji życia i celu, nie mamy czasu, aby rozwijać bliskie relacje z ciałem i Jaźnią, brakuje nam świadomości. Kiedy nie mamy własnej świadomości, łatwo ulegamy złudzeniom. Jeśli ktoś nie wie, jakie są jego osobiste wartości, nie zrozumie zasad przewodnich, które motywują jego kierunek przez całe życie. Jest to stan oderwania się od wewnętrznej jaźni rodzący duchową ślepotę i słabość energetyczną, przez co jest podatny na wykorzystywanie. W świecie 3D, takie martwe strefy i słabość energetyczna są agresywnie wykorzystywane przez archetypy kontrolera, aby utrzymać ludzi odłączonych od ich autentycznego rdzenia, dzięki czemu mogą być łatwo kontrolowani przez siły zewnętrzne.

Duchowa ślepota wiąże się z brakiem samoświadomości, co stale wytwarza martwe strefy, które działają na obrzeżach naszej świadomości lub powodują jej zanik. Duchowa ślepota pojawia się często jako powtarzające się tematy dużych przeszkód i ciemnych ataków. Na planecie, na której władza znajduje się w rękach tych, którzy opierają ją na oszustwach, te martwe strefy są potencjalnie eksploatowane w każdym obszarze życia. Gdy zaczniemy rozpoznawać oszustwa i manipulacje w otoczeniu, musimy również obserwować w sobie te miejsca, w których dajemy się zwodzić oraz oszukiwać. Musimy dostrzec, kiedy pokazujemy siebie w sposób niezgodny z osobistą uczciwością. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że wypadliśmy z integralności, konieczne jest skorygowanie zachowania lub dokonanie natychmiastowych zmian destrukcyjnych zachowań na bardziej do nas pasujące.

Jeśli codzienne staramy się neutralnie obserwować własne myśli i reakcje na ludzi oraz rzeczy, zwiększamy świadomość, rozróżniając powody, dla których zareagowaliśmy tak a nie inaczej. W tych intensywnych czasach musimy się postarać odejść od wewnętrznego zamieszania i odłączenia, podejmując pozytywne kroki w kierunku odkrycia wewnętrznej przejrzystości. Aby pomóc rozwinąć właściwe relacje z wewnętrzną Jaźnią, musimy siebie sprawdzać. Musimy zdobyć głębszą wiedzę o sobie, abyśmy mogli odkryć osobiste wartości podstawowe, które odzwierciedlają najgłębszą wewnętrzną treść naszego bytu. Dopiero wtedy, gdy zdobędziemy świadomość siebie, możemy nawet zacząć poznawać zasadę przewodnią najwyższej ekspresji naszej prawdziwej natury. Nie możemy żyć w osobistej uczciwości, dopóki choć trochę nie postaramy się poznać, kim naprawdę jesteśmy i co motywuje nasz sposób bycia.

Oznaki braku integralności

Pierwszym etapem skutecznego budowania osobistej integralności jest dokonanie dokładnej oceny obszarów, które zostały osłabione, gdy napotkaliśmy na silny opór. Wszyscy jesteśmy testowani przez okoliczności życia, kiedy mamy do czynienia z czymś trudnym, a sytuacja naprawdę nas przerosła. Kiedy mamy słaby charakter, łatwo nami emocjonalnie manipulować i nas kontrolować. Jednak wtedy dostajemy okazję, aby nauczyć się lekcji życia i dowiedzieć się, co musimy w sobie umocnić. Odzyskiwanie prawdziwej Jaźni i życie w osobistej integralności jest podobne do koncepcji sprawdzania budynku pod względem jego integralności strukturalnej. Kiedy skupiamy się na rozwijaniu wewnętrznej i zewnętrznej integralności osobistej, nasz dom duchowy jest silny oraz wypełniony wewnętrznym światłem. Bez silnej integralności osobistej - jak budynek bez integralności strukturalnej – załamujemy się fizycznie i moralnie, ponieważ nie jesteśmy w stanie wytrzymać nacisku sił, które wywierają wpływ na nasze życie.

Czy potrafisz utrzymać integralność jednocześnie wytrzymując nacisk trwałych osobistych wyzwań lub kryzysu duchowego? Jak dobrze radzisz sobie ze stresem? Jak dobrze udaje ci się wchodzić w stan relaksu i neutralności? Jak sobie radzisz w momentach kryzysowych lub podczas pokonywania wyzwań, czy możesz pozostać w stanie wewnętrznego skupienia i wytrzymać ich wpływ?

Negatywne ego niszczy integralność. Tak więc praca nad wyeliminowaniem lepszych i gorszych, chwiejnych myślokształtów negatywnego ego jest kluczem do przywrócenia równowagi. Ogólnie negatywne ego musi czuć, że ma zgodę od innych, a poczucie jego własnej wartości jest oparte na opinii i osądach innych. Jest to bardzo niezdrowe i może być toksyczne dla wszystkich zaangażowanych. Nikt nie może prowadzić siebie i celowo kierować swoim życiem, jeśli obawia się innych, którzy go osądzają. Jeśli twoja ocena siebie zależy od tego, jak inni ciebie postrzegają, warto natychmiast zmienić to postrzeganie oraz bezwarunkowo podarować sobie miłość i akceptację. Twoim podstawowym ludzkim prawem jest bycie tym, kim jesteś, więc bądź niezłomny i nikogo nie przepraszaj za to, że żyjesz.

Sprawdź, czy ze strachu coś ukrywasz lub zamiatasz pod dywan, czy masz jakieś tajemnice albo czy prosisz innych o zachowanie tajemnic. To również wiąże się z nieuczciwością. Dzięki przejrzystości i uczciwości twoje życie staje się bardziej wygodne, zmienia się wraz z upływem czasu, ponieważ nie musisz ukrywać się przed prawdą, która musi się przejawić. Prawda to prawda i zawsze wytrzyma próbę czasu. Utrzymywanie odpowiednich granic jest ważne, ale kiedy równocześnie odnajdujesz życiową równowagę, przestajesz osądzać siebie oraz innych i starasz się budować silniejszy charakter. Osobista integralność daje wewnętrzną siłę mówienia wszystkiego tak, jak jest, gdyż nie ma potrzeby niczego ukrywać, jeśli tak jest. Prawda to prawda, gdyż jest wyrażona szczerze i autentycznie.

Czy w sytuacjach społecznych zdarza ci się iść na kompromis lub robić coś, z czym źle się czujesz? Kiedy za bardzo się poddajemy i zgadzamy się z innymi ludźmi, to nie jest zdrowe dla nas – to łamie integralność. Kiedy zobowiązujemy się służyć innym, nie oznacza to, że naruszamy nasze wartości, przekonania lub integralność, aby robić to, co inna osoba chce nam zrobić. Aby skutecznie zarządzać własnymi energiami, musimy być odpowiedzialni za kierowanie nimi, czasem oraz wysiłkiem włożonym w sprawy, które są dla nas ważne i odzwierciedlają nasze osobiste wartości. Ma to istotne znaczenie nie tylko w celu budowania osobistej integralności, ale także w rozwijaniu umiejętności panowania nad sobą, potrzebnej do tego, aby nikt nami nie zawładnął.

Samodzielne badanie integralności osobistej

Aby zbudować i zachowywać integralność osobistą, trzeba trochę wysiłku oraz zaangażowania, jak w przypadku rozwijania świadomości, która jest niezbędna do definiowania osobistych wartości, aby można było ocenić swoje zachowania czy działania oraz to, jak dostrajasz się do prawdziwej Jaźni. Kiedy świadomie uczestniczysz w wyjaśnianiu osobistych przekonań i podstawowych wartości, następnym krokiem jest uczciwe ocenianie tego, jak radzisz sobie z zachowaniem osobistej integralności. Może to być mocno pozytywny proces przeglądania podstawowych wartości i generowania raportów dotyczących integralności osobistej w skali roku, dzięki czemu można zobaczyć, jak się rozwijasz i przekształcasz, jak lepiej trzymasz się swojego systemu osobistych wartości. To skutkuje rozwojem szerszych kompetencji w zakresie samodzielnego przywództwa i umiejętności zarządzania życiem. Prawdziwe panowanie nad sobą i poczucie własnej wartości zaczynają się, gdy mamy całkowitą jasność co do osobistych przekonań oraz podstawowych wartości, które stają się głównymi życiowymi zasadami.

Jakie są najważniejsze wartości osobiste, które motywują twoje życie? Wybierz do pięciu z najważniejszych podstawowych wartości, które uważasz za najważniejsze, aby żyć autentycznie i wyrazić swój najwyższy cel. Następnie skoncentruj się na tych tematach, które wybrałeś i oceń, czy praktykujesz oraz umacniasz te ważne wartości przez całe życie. Według opiekunów, aby odzyskać wewnętrznego Chrystusa, nasz własny system podstawowych wartości powinien być bezpośrednio związany z Prawem Jedni. Na przykład dla tych, którzy chcą służyć Prawu Jedni, niektóre z naszych najważniejszych podstawowych wartości to:

*Wyrażanie świadomości jedności, wiedząc, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni.

*Wyrażanie bezwarunkowej miłości i współczucia wobec siebie, kochanie innych oraz Ziemi.

*Pełnienie służby dla innych poprzez podejmowanie osobistych działań.

Może przy głębszej refleksji lub w przyszłości przekonasz się, że najważniejsze wartości osobiste zmieniają się lub ujawniają inaczej w celu zwiększenia ich jakości. Im bardziej konkretnie identyfikujemy nasze podstawowe wartości, tym dokładniej i klarowniej możemy stosować zachowania, które kierują naszym życiem. Na przykład, kiedy lepiej się dokształcisz, zidentyfikujesz powtarzający się wzór, który sprawia, że trudno ci pewnie ocenić siebie, gdy znajdujesz się w towarzystwie onieśmielających ludzi. Jedną z podstawowych wartości, którą wybierzesz, jest zrównanie siebie z innymi, niezależnie od tego, co się zdarzy. Takie ważne wskazówki przyczynią się do wzmocnienia osobistych zachowań i docenienia siebie podczas zastraszania, co zwiększa integralność osobistą.

Kiedy określiłeś niektóre z najważniejszych wartości osobistych, sprawdź każdą z nich, aby ocenić, jak lepiej dostosować swoje myśli i zachowania do jej znaczenia. Na przykład, aby dokładnie ocenić ewentualne pozytywne zmiany, aby były jeszcze bardziej autentyczne i spójne, zadaj trzy pytania dotyczące podstawowych wartości wyrażania jedności:

*Co oznacza dla mnie jedność, jak ją wyrażam w moich myślach, zachowaniach i działaniach?

*Jak mogę lepiej praktykować świadomość jedności przez całe życie?

*Czy praktykuję empatię wobec innych, aby głęboko wyrażać jedność?

Czy żyję w stanie osobistej integralności i jakie obszary mogę poprawić? Podczas medytacji i refleksji nad ostatnim rokiem swego życia oceń, czy byłeś sobą, wyrażałeś osobiste wartości i zastanów się, jak możesz poprawić swoje działania, aby odzwierciedlić integralność i autentyczność w przyszłości. Sprawdź każdą dziedzinę życia, zapytaj siebie, co jest zgodne z twoja Jaźnią, tym, co czujesz, że funkcjonuje dobrze. Następnie zwróć uwagę na związaną z tym lekcję i możliwości, które pomogą zwiększyć wewnętrzną podstawową siłę, której potrzebujesz, aby działać autentycznie i zgodnie z osobistą integralnością.

Podsumowanie najważniejszych punktów w ocenie osobistej integralności. W miarę uzyskiwania jasności w kwestii identyfikowania ważnych wartości osobistych oraz sposobów jej budowania i zachowania dokonaj podsumowania najważniejszych punktów, które mogłyby cię zainspirować oraz pomóc w nakierowaniu na cele życia w następnym cyklu. Wydrukuj swoje notatki, aby mieć bardziej szczegółową osobistą wizję życia zgodną z podstawowymi osobistymi wartościami, wiedząc, że zachowując integralność osobistą, naturalnie dostrajasz się do osiągnięcia najwyższego celu. Przyswajanie podstawowych wartości osobistych, życie, myślenie i oddychanie tymi wartościami jest wyrazem osobistej integralności. To jest klucz do uniknięcia negatywnych przyczyn i skutków lub piętna miazmy na tym, co przejawiasz. Następnie staraj się ponownie odczytać i przeanalizować wzmacnianie integralności osobistej, skupiając się na tym, jakie podstawowe zasady są najważniejszymi wskazówkami spełniania najbardziej autentycznego wyrażania siebie.

Praktyczne zastosowania ucieleśnionej integralności

W procesie samodzielnej oceny integralności osobistej i świadomego wyboru systemu wartości opartego na tym, co wydaje ci się prawdziwe, nadszedł czas na codzienne podejmowanie świadomych kroków zmierzających do zachowywania się w sposób spójny z osobistymi wartościami.

*Określ cechy zachowania, które należy rozwiązać i zmienić.

*Określ podstawowe przyczyny, z powodu których nie udawało ci się zachować większej osobistej integralności.

*Zauważ przeszkody i osoby, które są wykorzystywane w celu usprawiedliwienia kłamstwa, naruszają twoje osobiste wartości lub kodeks moralny.

*Zbuduj prawdziwe relacje poprzez wykazanie większej prawdomówności, uczciwości i otwartości.

*Stwórz listę zadań i zachowań, w których postarasz się być bardziej wiarygodny i uczciwy.

*Chroń swoje podstawowe ludzkie prawa jako autentyczne i chroń prawa innych osób, szanując ich decyzje i opinie.

*Gdy tylko jest to możliwe, pomagaj innym i żyj świecąc przykładem prawdziwości i uczciwości.

*Bądź gotów uczciwie oceniać postępy w zakresie zaangażowania w integralność osobistą, po drodze wprowadzając korekty.

*Poszukaj wsparcia innych osób, które dają inspirujące przykłady integralności osobistej, mają podobne cele i wartości osobiste, są uczciwe oraz godne zaufania.

*Rozwijaj odpowiedzialność za zachowania oraz działania, a jeśli popełnisz błąd, który wpływa na innych lub złamiesz obietnicę, bądź gotów przyznać się do tego i przeprosić.

Podczas tych etapów rozwidlenia świat szybko się zmienia, a bieguny polaryzacji ujemnej i dodatniej są coraz bardziej ekstremalne oraz wzmocnione. Aby pozostać głęboko związanym z podstawową Jaźnią i móc zmierzyć się z ogromnym wpływem tych przeciwstawnych sił, musimy podjąć świadomie kroki uosabiające osobistą integralność.

Proszę, weź z powyższego tekstu tylko to, co będzie dla ciebie przydatne na Ścieżce duchowego wzrostu, zaś całą resztę wyrzuć. Dziękuję za odwagę bycia poszukiwaczem prawdy. Jestem wolną, niezależną istotą boską.

Do następnego spotkania na Ścieżce serca Awatara Chrystusa Sofii. Proszę, bądźcie mili dla siebie i dla siebie nawzajem. GSF!

Z kochającym sercem, Lisa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz