czwartek, 8 września 2016

NIEPOROZUMIENIA DOTYCZĄCE UPADŁYCH ANIOŁÓW. Archanioł Metatron via Tyberonn

tekst źródłowy
tłumaczenie: Teresa Serafinowska

Pozdrawiam was, Mistrzowie. Jestem Metatron - anioł Światła. Podczas tej sesji łączę się z Tyberonnem ze służby krystalicznej pozdrawiając was w wektorze bezwarunkowej miłości. Kochani, kontynuujemy przekazywanie ostatniej porcji informacji dotyczącej natury aniołów. Prosimy, otwórzcie umysły czytając informacje, którymi się z wami dzielimy, ponieważ nieco się różnią od nauk religijnych.

Aniołowie są posłańcami bogów, lecz, jak już wspominaliśmy, są też inżynierami rzeczywistości. My z królestw anielskich odgrywamy istotną rolę w objawianiu boskiej natury i przeznaczenia. Jesteśmy misternie spleceni z ludzkością. Byliśmy i jesteśmy ściśle zaangażowani w ważniejsze wydarzenia związane z ewolucją ludzkości na płaszczyźnie Ziemi oraz królestw dualizmu.

Jak już powiedzieliśmy i ponownie podkreślamy, czyste istoty anielskie oraz boskie są bezkształtnym światłem. A ludzkość na przestrzeni liniowych epok ziemskiej płaszczyzny przedstawiała wyobrażenia aniołów w oparciu o tradycje kulturowe - zależne od aktualnego poziomu ilorazu światła - oraz od zaprogramowanych przekonań. Piękne, cudowne anioły są i zawsze były opiekunami Światła, utrzymywały na miejscu przestrzeń oraz nie-przestrzeń miejsca wiecznego rozszerzania TERAZ Alfy i Omegi.

Wszyscy ludzie są istotami Światła, potężnymi duchowymi świadomościami – iskrami boskości. Różnica pomiędzy ludźmi a aniołami jest taka, że ludzkość reprezentuje aspekt boskości, który rozwija się pod kątem wielorakiego rozszerzenia postaci Boga, wybierając doświadczanie wolnej woli i ciągłe uczenie się tworzenia za pomocą narzędzia nazywanego dualną Ziemią – planem przyczyny i skutku.

W trakcie powolnej ewolucji, za sprawą przekazywanych z pokolenia na pokolenie i coraz bardziej wypaczanych wpływów społecznych, natura Boga została zniekształcona oraz sprowadzona do religijnych ideologii opierających się na strachu – po to, aby manipulować ludzkością i ją kontrolować.

Strażnik dualności jest aniołem

Chcemy też powiedzieć, że nauki religijne dotyczące upadłych aniołów również są nieścisłe i wywołują lęk. Anioł rzeczywiście jest świadomością opiekującą się ludzkością doświadczającą specyficznych praw fizyki, które umożliwiają polaryzację / dualność, a zatem odbywanie lekcji na Uniwersytecie Ziemia. A w ramach doświadczania nauki w tej szkole dualnego planu przyczynowego ludzkość ma możliwość odpowiedzialnego doskonalenia mocy stwórczych. Jednak opiekunowie dualności nie są istotami upadłymi, nie są źli. Wasze archaiczne religijne metafory opierające się na religiach patriarchalnych mających zadanie wywoływania lęku, odnoszą się do anioła - upadłego anioła - ironicznie nazwanego przez was Lucyferem (niosącym Światło). Nic nie może być bardziej dalekie od prawdy.

Wstawka: Oryginalny hebrajski tekst, z którego wywodzi się biblijne wytłumaczenie powyższego znajdziemy w czternastym rozdziale Księgi Izajasza, w którym wspomina się imię Lucyfera. W tekście w ogóle nie chodzi o upadłego anioła, lecz o upadłego babilońskiego króla, który za życia prześladował dzieci Izraela. Oryginalny tekst nie zawiera absolutnie żadnej wzmianki o demonach, upadłych aniołach, szatanie - ani według nazwy ani odniesienia. Uczeni hebrajscy spekulują, że niektórzy wcześni chrześcijańscy skrybowie piszący w języku łacińskim używanym przez Kościół, zdecydowali, że umieszczą gdzieś historię o upadłym aniele / złym stworzeniu / anty-bogu, na temat którego nie było żadnej wzmianki w hebrajskim oryginale. Temu „upadłemu aniołowi” nadali imię Lucyfer. Edgar Cayce wyraźnie powiedział, że oryginalne teksty z Pisma Świętego zostały zmienione, że pewne kluczowe fragmenty zostały z niego usunięte a inne przekształcone. Najprawdopodobniej miało to miejsce podczas Soboru Nicejskiego. Uczeni, którzy później przetłumaczyli Biblię Króla Jakuba na język angielski, nie korzystali z oryginalnych tekstów hebrajskich lecz z wersji przetłumaczonych w III i IV wieku. Politycznie zmotywowani teologowie stworzyli mit, w którym trzeba było ludzi postraszyć piekłem, dlatego wymyślili upadłych aniołów, co z czasem przyjęło się w kościele rzymsko-katolickim i w całym chrześcijaństwie. - James Tyberonn

Nieporozumienie

Nie ma złych ani upadłych aniołów. Kropka. Nie ma mściwego boga w Niebiosach. Nie ma aniołów, których należałoby się bać. Raczej aniołowie są wspaniałymi rodzinnymi partnerami, którzy wyciągają do ciebie rękę. Znajoma ręka z Domu. Zamysł ciemnych aniołów jest w rzeczywistości manipulacją, skrzywieniem, archaiczną wypaczoną analogią do sił dualizmu. Jedynymi demonami, jedynymi złymi, którzy istnieją na płaszczyznach dualizmu są te stworzone przez nieodpowiednie myśli w procesie uczenia się wolnej woli. Znów, ze szczególnym naciskiem powtarzamy: nie istnieją żadne upadłe anioły. W jaki sposób istota Światła stworzona przez Boskie Źródło mogłaby odwrócić się od tego, czym jest? Aniołowie nie posiadają wolnej woli tak, jak wy to rozumiecie. Raczej posiadają Boską Wolę.

Przeciwieństwa, a może to być dla was trudne do zrozumienia, lecz bądźcie pewni, że przeciwieństwa w światach niepolarnych nie istnieją. W związku z tym zło będące przeciwieństwem dobra, istnieje tylko w dualności. Najwyższy Stwórca Wszystkiego Co Jest jest substancją rzeczywistości, która leży u podstaw wszelkich przejawów nazywanych Życiem, włącznie z materią, anty-materią, nie-materią, energią i nie-energią, myślą i jej brakiem.

A my wam mówimy, że jest jeszcze czymś, co istnieje ponad tym.

Nie można w pełni zrozumieć tego aksjomatu z perspektywy dualizmu, albo może nie czujecie, że leży to w zakresie waszego pola pojmowania. Jednak zawsze każdy z was musi sam to sobie uświadomić, kiedy wzrasta i rozwija się do większej świadomości własnej boskiej Jaźni. Nie myślcie, że pragniemy stanowczo narzucić lub zmienić wybrane przez was stanowisko wobec Boga, religii lub natury waszej istoty. Indywidualne przekonania, wartości czy wybrane opinie są świętymi etapami waszej wolnej woli i są w pełni poparte przez Wszystko Co Jest, którego jesteście boskimi aspektami.

Współtworzenie

Drodzy Ludzie, sposób, charakter i format waszej ewolucji jest wytworem własnym każdego z was, i jest związany z osobistym planem. Jesteście tutaj, aby nauczyć się odpowiedzialnego tworzenia, stać się mądrymi współtwórcami każdego aspektu ziemskiej podróży. Nie ma innego sposobu, aby ukończyć ziemski uniwersytet. Ani aniołowie ani wniebowstąpieni mistrzowie nie mogą dokonywać za was wyborów – my jesteśmy zbiornikami informacji, które możecie wykorzystać, przekształcić, zaakceptować lub odrzucić. To zależy od indywidualnych decyzji każdego z was, a dodamy jeszcze, że każdy ukończy to szkolenie w odpowiednim czasie. Kluczem zawsze jest miłość, a przyczyna i skutek są wielkimi mistrzami, od których możecie się uczyć. Doświadczacie dualizmu i po drodze uczycie się, jak dostąpić mistrzostwa, z tego powodu zapisaliście się na ten kurs.

Lecz pragniemy podkreślić, że ścisłe połączenie pomiędzy wszystkimi ludzkimi duszami a Boskim Źródłem – Boskim Wszystkim co Jest, nigdy nie może zostać zerwane, bo każdy z was jest jego częścią, prawdziwą iskrą głównego Stwórcy, którego nazywacie Bogiem. I w tym sensie rzeczywiście świadomość Boga Stwórcy jest zogniskowana w kierunku każdej Duszy, a boska miłość, bezwarunkowa miłość jest rzutowana na każdą ludzką świadomość … na każdą Duszę w Kosmosie.

Prawdziwa duchowość jest ideologią, drzwiami do waszej boskiej natury. Jednak duchowość wymaga przekonania i wiary w silne wewnętrzne przekonanie, że jesteście czymś więcej niż tylko ciałami wędrującymi przez czas. Wiara jest czystym katalizatorem, odskocznią do pokładów prawdy. A na planecie wyborów duchowość opiera się na wolnej woli. Łączy wszystkie święte Ścieżki mądrości w trójwymiarowym uniwersytecie dualności. Mistrzowie, każdy z was zawsze jest ucieleśnieniem Ducha, dlatego zawsze jesteście duchowi, nawet jeśli nie zawsze czujecie, że tak jest. A my z królestwa aniołów jesteśmy z wami - z każdym z was, na każdym kroku. Nie osądzamy was, raczej oddajemy wam cześć i kochamy widząc wasze piękno oraz odwagę, nawet jeśli sami tego nie widzicie.

Mistrzowie, na Ziemi ma miejsce piękne zakończenie. Życie rozszerza się do wielkich i większych rzeczywistości. Obecność na Ziemi w tym czasie – w latach 2016, a później 2038 i 2075, jest świetną okazją do rozwoju - niebiańska symfonia osiąga apogeum prowadząc do finału. Wznoszenie jest świętym dziełem, monumentalnym wydarzeniem, które stworzyliście wspólnie. Nadszedł czas na oświecenie do wielkiego i większego aspektu, który zawsze był w was. Śniący się przebudzili. Ekspansja Światła jest ekspansją prawdy, zrozumienia i jest bramą powrotną do Domu. Jak aniołowie, jesteście istotami Światła. Chociaż nadal większość z was nie ma pojęcia, jak ważni jesteście i jak ewolucja, której dokonaliście w swoich Jaźniach, realizuje podbój Kosmosu.

Zakończenie

Zanim zakończymy, proszę, zróbcie coś wyjątkowego. Poświęć chwilę i skup swoją energię tak, aby poczuć energię Światła, aniołów. Jesteśmy bliżej niż myślisz, nie stoimy na uboczu, nie jesteśmy od was oddzieleni. Jesteśmy przyjaciółmi dotykającymi waszych rąk. Poczuj nas... teraz.

Pozwól sobie wchłonąć nieco tego anielskiego spokoju i dobrego samopoczucia. To jest chwila ulgi, czyż nie? To jest energia Źródła, Domu, Światła, miłości. To jest anielskie i ty, droga Istoto, odczuwasz częstotliwość naszej natury … natura twojego Światła jest w anielskiej istocie świętego Światła. To miłe, prawda?

Każda oświecona istota, która chodziła po Ziemi dostępując mistrzostwa, emanowała energią, którą odczuwano bardzo podobnie do tego, co ty czujesz. Ludzie byli do nich przyciągani, uwielbiali ich. Całe Życie reagowało na ich obecność, rozkwitało w ich obecności. Bez trudu tworzyli radość, ponieważ to jest energia ŚWIATŁA, … i kochani, jesteście ludzkimi aniołami, i powracając do Domu możecie oraz będziecie ewoluować do istot tego rodzaju. A my z anielskich królestw czcimy was kroczących tą świętą Ścieżką i przyzywamy was z otwartymi ramionami. Czekamy na was - na wasz rychły powrót.

Jestem Metatron z Tyberonnem ze Służby Krystalicznej, i razem dzielimy się z wami tymi prawdami. Jesteście umiłowani! I tak już jest … i tak to jest

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz