środa, 13 stycznia 2016

2016 – PRZEGLĄD ROKU WEDŁUG METATRONA archanioł Metatron przez Tyberonna 2.01.2016 - cz I

tłumaczenie Teresa Serafinowska

Pozdrowienia Mistrzowie, jestem Metatron, anioł Światła i podczas tego posiedzenia jestem połączony z Tyberonnem z Krystalicznej Służby. Spotkaliśmy się tutaj, aby porozmawiać o roku 2016 - według chronologii liniowej w czwartym roku nowej Ziemi.

Pragnę dodać, że to co, wam przedstawiam za pośrednictwem tego kanału, stanowi prawdopodobieństwa i potencjały oparte o strumienie możliwych rzeczywistości, wspierane przez astronomiczne wpływy i zbiorowe pola myśli ludzkości. Powiedzmy sobie wyraźnie, że nikt, żadna grupa anielska, kanał ani jednostka nie może w pełni i dokładnie przewidzieć ani przepowiedzieć przyszłości. I żeby było jasne – nie jest to również moim zamiarem. Z definicji prawa dotyczącego obszaru dualizmu przyszłość w świecie trzeciego wymiaru zawsze jest płynna, ponieważ rejony objęte tym wymiarem są zależne od wolnej woli, a przejawienie ostatecznej rzeczywistości na jakimkolwiek poziomie indywidualnym nie jest ograniczone żadnymi bezwzględnymi warunkami.

Lecz stworzyliście pewne punkty zwrotne, które od urzeczywistnienia w trzecim wymiarze są oddzielone przez przestrzeń i czas. I to trzeba zrozumieć. Struktury przekonań, na których opierają się ludzie w sensie zbiorowym (i indywidualnym) tak programują ich życie, że często zewnętrznie przeczą temu, w co wierzą wewnętrznie.

Dlatego chcę wysunąć zastrzeżenie, podkreślić to, co czyniłem już wiele razy, że to czego doświadczacie, jest waszym własnym dziełem. Jednak istnieją pewne zdarzenia w czasie, nie-czasie i w naturze, które są względnie stałe w ramach praw i fizyki królestw materialnych związanych z dualizmem. Wzniesienie ludzkości jest jednym z nich.

Analiza trendów astrologicznych wpływów planet w 2016 roku

Aby to zilustrować, poniżej wymienię interpretacje kodowania. Jako takie, trendy przedstawione z mojego poziomu nie są ani obiektywne ani subiektywne w stosunku do obecnych form i systemów astrologicznych analiz. To, co przedstawiam, opiera się raczej na rezonansie, nie jest specjalnie specyficzne dla geometrycznych kątów lub przez nie ograniczone, ponieważ wyczuwam wpływy aspektów nie biorąc pod uwagę ich fizycznego umieszczania w liniowym czasie i przestrzeni.

Trendy wpływów planetarnych i astrologiczna linia czasu 2016

Słabnięcie kwadratury Uran / Pluton - styczeń – kwiecień 2016
Uran w koniunkcji z Eris – czerwiec 2016, bieg prosty.
Saturn kwadratura Neptun – czerwiec i wrzesień 2016.
Jowisz koniunkcja Węzeł Północny – 30 lipiec 2016.
Jowisz opozycja Chiron – sierpień 2016.
Jowisz wkracza do Wagi – 10 wrzesień 2016.
Jowisz sekstyl Saturn – listopad i grudzień 2016.
Jowisz kwadratura Pluton – listopad i grudzień 2016.
Jowisz opozycja Uran - grudzień 2016.
Saturn trygon Uran – grudzień 2016.
Saturn kwadratura Chiron – grudzień 2016.

Nie przedstawiam tutaj horoskopu ani przepowiedni, a raczej tony wibracji w połączeniu z kodowanymi wstawkami, a te ostatnie nie powinny być przyjmowane jak większość interpretacji astrologicznych dokonywanych w obecnym czasie. Omówię te aspekty pokrótce, uwzględniając astrologiczną i astronomiczną grawitację sił ciężkości stanowiących pola energii, jednak to są tylko wskazówki a nie reguły, ponieważ ludzka wola oraz męstwo są silniejsze niż jakiekolwiek astrologiczne wpływy.

Miejcie to na uwadze, kiedy czytacie, że na przykład w 2016 roku Jowisz będzie wpływał na wszystko z ogromną mocą, a w ogólnym zarysie będzie to płodny rok obfitujący w wielkie zmiany. Neptun, Saturn i Uran odegrają w 2016 roku kluczową rolę, powodując że ten rok będzie okresem głębokiej rozważności, kontemplacji i regeneracji, a niezbędne przemiany będą wywołane silnymi falami grawitacyjnymi. Mistrzowie,mówię wam, że częstotliwości tych energii wiążą się ze sobą w tak wyjątkowy sposób, że pozwolą wam na poradzenie sobie z nierozwiązywalnymi dotąd problemami, którym trzeba stawić czoła zarówno zbiorowo jak i indywidualnie. Jowisz obrazuje władzę i moc, Saturn reprezentuje cel życia, zaś Neptun w połączeniu z Uranem symbolizuje moce psychiczne i intuicyjne.

Fale z Neptuna i Saturna, szczególnie we wrześniu 2106, dadzą okazję do wyjątkowego zrozumienia celu życia. W tej esencji, którą zapoczątkuje wrześniowe zaćmienie Słońca i Merkury w retrogradacji, może dojść do pełnego odnowienia oraz uwolnienia starych wzorców i przesunięcie do lepszej wersji siebie. W czerwcu Neptun z Chironem w Rybach będzie w kwadraturze do Saturna i wejdzie w fazę zaćmienia podczas równonocy w silnym wrześniu. W związku z powyższym w czerwcu i szczególnie we wrześniu nastąpi bardzo potężny okres rozpuszczania starego paradygmatu i wewnętrznego urzeczywistnienia. Od zaćmienia Słońca 1 września do energii wrześniowej równonocy pojawią się możliwości uzyskania pełnej rekonstrukcji, uwolnienia od starych wzorców i stworzenia lepszej wersji siebie, lepszego życia.

W ostatnim kwartale 2016 Jowisz wniesie silne harmonizujące wibracje Wagi, a sekstyl Saturna i Plutona umożliwi zrównoważenie wibracji oraz stwarzanie. W tym czasie Pluton, Uran, Neptun i Saturn wprowadzą zakodowane energie, szczególnie widoczne od września do grudnia, które będą zestrojone z nowymi energiami planety i ułatwią krystaliczne przesunięcie w waszym dalszym życiu. To, we wrześniu i listopadzie ułatwi pokonanie przeszkód oraz uwolnienie od relacji, które wam nie służą, umożliwiając większą niezależność, samodzielność a także akceptację wyższych prawd przy jednoczesnym uwolnieniu od destrukcyjnych nawyków i dezinformacji. To będzie czas na pielgrzymki i spotkania opierające się na Duchu. Jak zawsze, zaćmienia, przesilenia i równonoce umożliwiają kodowanie energii odnowy oraz kontemplacji. I taka faza jest potrzebna, aby w roku 2016 nadal z dużym impetem oraz w szybkim tempie pozbywać się niepotrzebnych obciążeń.

Daty zaćmień w 2016 roku

8 marzec – całkowite zaćmienie Słońca w 18 stopniu Ryb.
23 marzec – zaćmienie Księżyca w 3 stopniu Barana / Wagi.
1 wrzesień – zaćmienie Słońca w 9 stopniu Panny.
16 wrzesień – zaćmienie Księżyca w 23 stopniu Ryb / Panny.

Równonoce i przesilenia w 2016 roku

Równonoc wiosenna – 20 marzec.
Przesilenie letnie – 20 czerwiec.
Równonoc jesienna – 22 wrzesień.
Zimowe przesilenie – 21 grudzień.

Mistrzowie, pragnę jeszcze raz podkreślić, i proszę, abyście to zapamiętali, że jesteście w okresie astrologicznego tygla, a zadaniem tych aspektów jest doprowadzenie do tego, aby wszystkie nierozstrzygnięte problemy ludzkości wypłynęły na powierzchnię - dla ogółu i indywidualnie, aby zmierzyć się z nimi oraz je rozwiązać. Jesteście w historycznej fazie intensywnego oczyszczania, dodatkowo potęgowanego przez zmiany - niektóre są stałe i wiodą do urzeczywistnienia w 2038 roku, a to oczywiście wymaga ogromnego wysiłku w rozwiązywaniu wszelkich zawiłych konfliktów i problemów w celu zapoczątkowania nadchodzącej Złotej Ery.

Jednak w latach 2016 – 2020 pojawią się pewne trudne oscylacje, a poziom intensywności zakresu częstotliwości będzie zmieniony i będzie celowo podwyższany wraz z każdym zaćmieniem, przesileniem oraz równonocą. Jednak dzięki temu pojawi się sposobność do rekalibracji, krystalicznego przesunięcia i ponownego ładowania nową energią. Takie okresy są niezbędne, aby ułatwić kodowanie, a ja zachęcam do korzystania z okresowych możliwości, które wymieniłem, w celu restartu, jednak nie pozwólcie, aby intensywność waszych pól energii was przytłoczyła i wprawiła w stan apatii lub zwątpienia. To są potężne czasy, a wy - strażnicy Ziemi, pracownicy sieci i nosiciele Światła, jesteście dzielnymi pionierami zakotwiczającymi przemiany, odważnie kroczącymi po burzliwych wodach nowej Ziemi.

Postępujące zmiany

Mistrzowie, jesteście w środku postępujących zmian. Ziemia przesuwa się na wyższy poziom i to co dzieje się w przyrodzie oraz jest związane z działaniami ludzi na waszej obecnej linii czasu, choć pozornie burzliwe, ma swój cel. To, co się działo w roku 2015, dzieje się teraz i będzie się działo w 2016 do przełomowych lat 2038 oraz 2075, ludzkość zaakceptowała i zobowiązała się przeżyć dla najwyższego dobra. I to jest coś, o czym muszę wam przypomnieć, ponieważ powinniście o tym pamiętać i dobrze to rozumieć. Strach, który nadal się zakorzenia, może stać się siłą niszczącą. To jest niepotrzebne zakłócenie, które rozsądni poszukiwacze powinni w tym okresie przejściowym mądrze uwolnić. Nie pozwólcie, aby obezwładnił was lęk, ci spośród was, którzy należą do oświeconych, muszą się trzymać i muszą emanować dobrem oraz światłem, ponieważ są na dobrej drodze.

Deszcze i przyspieszenie

Wiemy o wielkich powodziach, które ostatnio miały miejsce w Anglii, Stanach Zjednoczonych i w wielu miejscach na całym świecie. I chociaż te wydarzenia były bardzo bolesne, były zjawiskami naturalnymi i miały pewien cel dla nowej Ziemi, o którym jeszcze pomówimy. A wy musicie wiedzieć, że zmiany klimatyczne określane mianem globalnego ocieplenia, oraz inne podobne sytuacje będą miały miejsce na Ziemi w 2016 roku i później. Czapy lodowe nadal będą topniały, morza będą się ocieplały i powiększały, prądy powietrzne oraz morskie będą się przesuwały, do tego dojdzie równoważenie energii za sprawą tektoniki i trzęsień Ziemi, będą się pojawiać fale tsunami, zmienią się schematy pogodowe opadów, powodzi, susz, pożarów, super burz i tornad.

Przegląd

Mistrzowie, to pojawia się regionalnie bez wywoływania globalnej katastrofy. To się dzieje, ponieważ ludzkość wybrała wzniesienie. Licząc od 1987 roku, od czasu Harmonicznej Konwergencji, zaczęły się przesunięcia, zmiany zaczęły następować od 1998. Tak więc podkreślam, że w 1987 roku nastąpiło oszacowanie ilorazu Światła i dokonanie przez ludzkość wyboru wzniesienia, podjęta została również decyzja, że nie będzie wielkiego globalnego kataklizmu, masowych zniszczeń na światową skalę, a następnie, po masowej zagładzie - restartu, nowego początku. Planeta dokonała wzniesienia, przez co zaczęły następować zmiany, które w rzeczywistości doprowadzą do wzniesienia ludzkości w ciągu 15 – 20 generacji.

Koniecznie musicie wiedzieć, że tę wiedzę macie w podświadomości i jest ona źródłem wielkiego spełnienia oraz radości. Na Ziemi zachodzi oczyszczanie, przesunięcie w górę, a niezbędnym elementem tego oczyszczania i formatowania będą niewielkie zmiany lokalne, które będą pojawiały się stopniowo, co umożliwi Ziemi i ludzkości przejście na kolejny poziom.

Kochani, nie popełniajcie błędów, zmiany są po to, aby umożliwić oczyszczenie i przeformatowanie oraz muszą zachodzić, a gdyby ludzka populacja była lepiej wyedukowana i na nie nastawiona oraz miałaby wizję szerszego dobra, takie odpowiednie zmiany zachodziłyby łatwiej i raczej wcześniej niż później.

To warto pamiętać

Tak więc w tej dyskusji o roku 2016 pragnę przypomnieć o waszych relacjach z żywą Ziemią i że to o wiele bardziej z wami współbrzmi niż się wielu z was wydaje. Wielu z was zdaje sobie sprawę ze stanu natury, chociaż o tym nie myślicie. Nadszedł czas, aby przemyśleć i dostosować swoje zrozumienie. Bo chociaż wasza nauka jest o wiele bardziej zaawansowana niż w minionych wiekach, wciąż istnieje wiele nieporozumień.

Wasi naukowcy mogą dokładnie wyliczyć chwile wschodów i zachodów Słońca, terminy równonocy, przesileń i zaćmień. Wasi meteorolodzy są w stanie przewidzieć trendy pogodowe na najbliższe tygodnie. W tym sensie nie są oni prorokami czy osobami prognozującymi. Ich praca polega raczej na zrozumieniu nauki o prawach natury i przyrody.

Ale jest coś, czego ludzie w związku z pewnymi zjawiskami naturalnymi takimi jak pogoda, raczej nie rozumieją – chodzi o to, że nastroje oraz emocje mogą wpływać i w pewnym stopniu oddziałują na pogodę tak samo jak pogoda wpływa na nastroje.

Za przykład weźmy huragany, tajfuny i super-sztormy. Jak już wielokrotnie podkreślałem, są one jednym z bardzo ważnych mechanizmów do przesunięć częstotliwości mających miejsce na waszej planecie. Jednak te huragany, super-sztormy oraz im podobne zdarzenia nie są zrozumiałe i wszyscy bardzo się ich obawiają. Znowu strach. Ich faktycznym zadaniem jest doładowanie oceanów wspaniałą energią, a nie wtargnięcie na lądy.

Huragany do życia potrzebują wody a na lądzie ulegają rozpuszczeniu. Jednak cały świat koncentruje się na tym, dokąd one zmierzają, jakie zniszczenia mogą spowodować, eksperci przewidują, kiedy i gdzie dotrą do brzegu. Masy, dosłownie miliony ludzi, obserwują burzę koncentrując się na strachu przed tym, gdzie się pojawi, a ich zatroskanie rzeczywiście powoduje, że emocjonalnie przyciągają ją do określonego regionu. I te energetyczne siły natury, pozornie nieświadome energie, stają się w rzeczywistości energiami świadomymi, kiedy dostają się pod wpływ ludzi, którzy łączą się koncentrując na ich energii i ładując je silnym strachem.

Prawdziwym zadaniem tych burz jest zwiększenie energii wód oraz umożliwienie im elektrycznej ekspansji. Jeśli pozostaną w morzu, ta ogromna energia elektryczna jest po prostu przekształcana w stosunkowo bezpieczny środowisko i przekształca się w formę fal przewalających się po planecie. Jako taka jest prowadzona do lądów i ludzi, nie przez wiatr i fale, lecz przez naziemne prądy energii, tak że może dotrzeć do większej liczby ludzi.

To jest prawdziwa doskonałość, czy ją dostrzegacie? To jest tym, co nazywa się idealnym sztormem w pewnym sensie, lecz idealny sztorm jest tym, co stanowi idealne połączenie prądów elektromagnetycznych zawartych i dostarczonych w celu przerzuceniu biegu na wyższy. Kiedy energie tych sztormów są następnie przenoszone na pola ludzkości, są korzystne dla wzniesienia częstotliwości planety, i jako takie – dla całego rodzaju ludzkiego. Aby rzeczywiście obecnie zachodzące na planecie zmiany umożliwiły wzniesienie ludzkości. Promieniowanie i burze słoneczne również są częścią tego przejścia.

Trendy i cel mechanizmu

W rzeczywistości burze powodzie, trzęsienia ziemi, tsunami i tornada są częścią natury. Są częścią Ziemi, a ich zadaniem jest równoważenie energii Ziemi. Gdyby nie pojawiały się na poziomie regionalnym, to nierównowaga spowodowana przez zmiany elektromagnetyczne nie mogłaby się zharmonizować, co prawdopodobnie spowodowałoby jeszcze większe zniszczenia, większe kataklizmy. Dlatego będą one kontynuowane w roku 2016 i później. Jednak mniejsza intensywność strachu może je pomniejszyć.

Jest problem z wieloma ludźmi, którzy mają coś określonego do zrobienia, ale nie są dostrojeni, nie mają wystarczającego ilorazu światła, żeby zaakceptować prawdziwy paradygmat przesunięcia czy natury żywej planety. A więc, takie osoby chcą pomóc, ale naprawdę nie wiedzą jak. Wierzą, że aby zapobiec burzy czy trzęsieniu ziemi, trzeba przenieść je gdzieś indziej, w we właściwsze miejsce, lecz rządzi nimi strach – czy naprawdę uważasz, że lepiej niech to się stanie tam niż tu? Nie wszyscy, którzy chcą pomagać, rozumieją większe dobro, wyższy cel tych wydarzeń, na przykład super-huraganów, wybuchów wulkanów, trzęsień ziemi czy tsunami.

Tak więc większość reaguje wobec tych wydarzeń strachem. Choć powinni być od niego wolni. Lecz rozpuszczenie strachu nie jest tym samym czym jest konfrontacja z szerszą rzeczywistością, dzięki której można ten strach zrozumieć. Dlatego masy ludzkości produkują strach, wzmacniają go i wciąż odtwarzają. Rozpuszczanie lub rozpraszanie naturalnych wydarzeń związanych z ponownym równoważeniem i zmianami naprawdę nie jest korzystne dla przesuwania się wyżej – ani dla Ziemi ani dla ludzkości.

Trudność z tymi, którzy chcą pomóc i ocalić planetę jest taka, że oni w swoim rozumowaniu są bardziej jak naukowcy, którzy wiedzą lepiej. W ten sposób nieumyślnie ignorują boskość, pomijają integralność, którą można by nazwać świadomym sojuszniczym duchem w naturze.

Oni nie rozumieją ani nie widzą doskonałości w tym, co ma miejsce, ponieważ ze strachu mają zamknięte umysły i wąskie pasma zrozumienia, nie pojmując, że wszystko jest doskonałe i wszystko jest jak powinno być. Więc raczej nie napędzają zmian tylko je hamują i zatrzymują. A wtedy zmiany toczą się trudniej, jak widzisz. Strach i niewiedza to wielcy winowajcy zamkniętych umysłów.

1 komentarz:

  1. swietne wytlumaczenie naszej nipewnosci strach i gniewu dziekuje i blogoslawie was za znaleziwniw zrozumienia dl NASZEJ SYTUACJI

    OdpowiedzUsuń