piątek, 3 października 2014

POTĘŻNA RÓWNONOC WE WRZEŚNIU ORAZ DWA ZAĆMIENIA W 2014

archanioł Metatron via Tyberonn # 97, 21.09.2014 Earth-Keeper.com
Tłumaczyła Teresa Serafinowska

Witam Mistrzów. Jestem Metatron, archanioł Światła i pozdrawiam was w wektorze nadziei i bezwarunkowej miłości. Podczas tego spotkania damy wam objaśnienia dotyczące energii, jakie otaczają planetę i jakie mają wpływ na ludzkość. To czas zamętu, a rok 2014 jest okresem intensywnych przemian. Rozmawiamy z wami głosami aniołów przez kanał, którym jest Tyberonn i jesteśmy połączeni z grupą energii kosmicznego zgromadzenia mistrzów wniebowstąpionych.

Wielu z was patrząc na wrzawę wokół zastanawia się, dlaczego wydaje się, jakby świat zwariował. Powiedzieliśmy wam, że energia chrystusowa powróci na Ziemię do roku 2038. Biorąc pod uwagę polaryzację, będzie to energia Światła. To, co dzieje się w chwili obecnej, stanowi agonalne spazmy ciemnej energii dualizmu, która daremnie próbuje blokować ten powrót. A my wam mówimy, że powrót następuje i nic nie może tego powstrzymać.

W ciągu kilku minionych tygodni sytuacja na świecie - w skali mikro i makro - zdawała się być wyjątkowo niestabilna. Wojny, przemoc, niesprawiedliwość i zagrożenia powiększające tumult pojawiały się i wychodziły na światło dzienne wszędzie, tak w scenariuszach indywidualnych, jak i zbiorowych. Ten wyraźny zamęt jest efektem działania aspektów „kosmicznego krzyża”, któremu każdy z was zdaje się stać na drodze. Dlatego na powierzchnię wypływają różnice, które umożliwiają utorowanie drogi do harmonii i jedności w pozornie chaotycznym aspekcie polaryzacji.

Kosmiczna siła ciężkości – prawdy i poziomy

Mistrzowie, astrologia pięknie eksponuje fale grawitacji i elektromagnetyzmu, które działają na ludzki organizm - ciało fizyczne i eteryczne - wpływając na matrycę mentalną i emocjonalną. Astrologia jest prawdziwa, nie jest jakimś folklorem. Nie mówimy tu o horoskopach, lecz raczej o faktycznych falach energii, które roją się od częstotliwości, światła oraz barw i wzorców łączonych w wiązki was dostrajające. Te wzorce to drgania, które działają na was niezależnie od tego, czy je akceptujecie czy nie – one istnieją. Lecz ich wpływ na was nie jest większy niż siła woli. Mając świadomość ich emanacji, możecie z nimi pracować bardziej efektywnie, lecz ich nie usuniecie. W związku z tym możecie mądrze chwytać okazje, natomiast unikać pułapek. Czy mnie rozumiecie?

Na nowej Ziemi krystaliczna sieć przejęła dominację nad siecią magnetyczną, a to w pewien sposób działa na dwie rzeczy: na siłę ciężkości planety i gwiazd, oraz na interpretację Światła. A kiedy napływają boskie myśli, ich moc również odbija się w tym energetycznym kolażu.

Istnieją wzorce emitowane przez zbiorowy boski aspekt ludzkości i umysł uniwersalny, za sprawą których płaszczyzna Ziemi jest przez krystaliczną sieć zasilana w określone schematy podczas okien fazy zaćmień, przesileń i równonocy.

Aktualny wzorzec pozornego szaleństwa

Zgodnie z powyższym żyjecie w wyjątkowych czasach, w których wyraźne wpływy planetarne łączą się z siłami kosmicznymi – a te zazwyczaj nie bywają połączone z astrologicznym punktem ciężkości - aby stworzyć niepowtarzalne i intensywne, szybkie oczyszczenie w paradygmacie nowej Ziemi. Tak zwane cienie - ciemna strona - są w tej osobliwej częstotliwości tymczasowo uwolnione, wydobywając na powierzchnię represje i frustrację – czy uzasadnione czy nie – aby je dostrzec, skonfrontować się z nimi i je przepracować w tyglu ludzkich doświadczeń i przejawionej rzeczywistości. To, co było ukryte i stłumione, przesącza się ku górze. W tym czasie światło dzienne ujrzą skrywane dotąd dawne występki i nierozwiązane konflikty, aby je rozpoznać i odpowiedzialnie rozwiązać.

Ten czas może też przynieść nieporozumienia, przesadne reakcje i iluzje. Ta energia podkreśla skrajności w wyrażaniu represji oraz gwałtowne reakcje na frustracje, które - pod przymusem nieprzewidzianych, a nawet niewłaściwych okazji - mogą ujawnić to, co skrywało się w cieniu.

Boski cel

Zanim przystąpimy do głębszego i dokładniejszego wyjaśnienia sił astrologicznych, które przenikają ziemską płaszczyznę, pozwólcie mi powiedzieć, że nic, co dzieje się teraz wokół was, nie jest bezcelowe. Mimo iż w dualizmie istnieją przeciwieństwa (i jako takie ciemne energie), dobro i zło, ujmowane zgodnie z waszą terminologią, stanowią celową iluzję. Z punktu widzenia ponad polaryzacją nie ma przeciwieństw, a wszystko jest częścią całości i prowadzi do największego dobra. Ziemia jest poligonem ćwiczebnym, i chociaż doświadczenia, jakie przeżywacie w dualizmie, są prawdziwe, takie lekcje są bardzo istotne dla nauki relacji związanych ze współtworzeniem. Jesteście szkoleni, wzrastacie i uczycie się, jak optymalnie obchodzić się z energią, aby być świadomymi współtwórcami ze Wszystkim Co Jest, z Bogiem Stwórcą – według waszych pojęć. I jeden z etapów rozwoju lub procesów uczenia się na Uniwersytecie Dualizmu obejmuje też radzenie sobie z rzeczywistością przeciwności – z dobrem i złem. A ponieważ te przeciwieństwa istnieją w dualizmie, musicie nauczyć się dobrze wybierać idąc ścieżką miłości.

Zmagania pomiędzy światłem a ciemnością, dobrem i złem, toczą się w każdym z was. Niektórzy członkowie ziemskiej rodziny wypromieniowują światło – inni jeszcze tego nie czynią. Uczenie się odnajdywania jedności to część waszego planu nauczania. To reprezentuje zjednoczenie i nieodłączną całość tego, czego - będąc pod wpływem dualizmu - nie jesteście jeszcze w stanie uchwycić, ponieważ w otoczeniu trzeciego wymiaru postrzegacie tylko jedną część rzeczywistości, nie całość. W polaryzacji przeciwieństwa są prawdziwe, a zatem musicie nauczyć się sobie z nimi radzić.

Nie zrozumcie tego źle, należy stawić czoła ciemności, a światło musi zwyciężyć i zawsze zwycięża. I chociaż powyżej dualizmu właściwie dobro i zło nie istnieją, są one faktycznie aktualne jako warunki bytowania w waszym systemie rzeczywistości. Upraszczając, pojęcia dobra i zła służą wam w czasie waszego świętego istnienia, uczą odpowiedzialnej świadomości i dostarczają wytycznych wzdłuż waszej Ścieżki.

Teraz podzielimy się z wami informacjami o charakterze energii tych czasów, która warunkuje określone częstotliwości na planecie. Dajcie nam chwilę...

….(przerwa)....

Przegląd astrologiczny

Witajcie, więc dzielimy się z wami informacjami o tym, co takiego niezwykłego dzieje się w tej fazie, zahaczając o szersze niż standardowe, astrologiczne interpretacje, omówimy kosmiczne wpływy, które są kierowane przez siły pozaplanetarne. Mówiąc inaczej, chodzi o celowe oczyszczanie. Ta interpretacja dotyczy okresu od środka sierpnia do końca października 2014, ponieważ faktycznie skutki kumulują się w matrycy nowej Ziemi i wykraczają poza tradycyjny scenariusz sprzed 2012.

W najbliższym czasie nastąpi potężna równonoc, podczas pełni - całkowite zaćmienie Księżyca, a podczas nowiu - zaćmienie Słońca. 22 września 2014 Słońce wejdzie do kardynalnego znaku powietrznego Wagi.

Poniedziałek, 22 wrzesień – równonoc (w Polsce we wtorek)
05 – 26 październik – Merkury rozpoczyna bieg wsteczny
08 październik – pełnia Księżyca i jego zaćmienie
23 październik – nów Księżyca wraz z zaćmieniem Słońca
08 – 23 październik – okno psychicznego oczyszczania z mgły zamętu
22 wrzesień – 23 październik – przedefiniowanie relacji pomiędzy ludźmi

Równonoc jesienna 22 września

Wrześniowa równonoc jest w 2014 roku jednym z najbardziej intensywnych zdarzeń roku związanych ze Słońcem, wnosząc wielkie próby i olbrzymie możliwości redefinicji. To idealny czas, aby zyskać równowagę w panującym od sierpnia zgiełku. We wrześniu w biegu wstecznym (retrogradacji) znajdują się cztery silne i mocno działające planety: Pluton do 22 września, Neptun aż do 11 listopada, Chiron do 23 listopada i Uran do grudniowego przesilenia (21 grudzień).

Potężne, silnie działające energie rewolucyjnej niezależności i dążenia do zmian oraz przełomów, takie jak na przykład to, co wydarzyło się w Wielkiej Brytanii (Szkocja) są związane z kwadraturą Urana i Plutona. Dzięki Neptunowi w Rybach pojawia się również element duchowego przebudzenia, który może działać dwutorowo: wywołując korzystne przemiany ..., lub z drugiej strony agresywnie naciskając na zmiany za wszelką cenę, nie wykluczając przemocy.., i w pewnym stopniu ma to wpływ na Środkowy Wschód, chociaż w tym obszarze przejawia się wiele nakładających się na siebie czynników.

Jowisz we Lwie korzystnie aspektuje Urana w Baranie ( od 19 września do 26 września)..., 25 września jego siła może wyzwolić intensywne emocjonalne zrywy i ujawnić dodatkowe uwolnienia.

Ta równonoc to czas na medytacje i szukanie priorytetów. Jest osadzona w potężnym zestawie energii, która sprawdza i redefiniuje relacje.

Mistrzowie, cokolwiek się dzieje, szczególnie w fazie triady dwóch nadzwyczajnych zaćmień i super równonocy, stanowi kody instalacji i wykorzystania poszerzonego systemu 33 czakr dla ludzkości, przejście z polaryzacji ku nie-polaryzacji, i to będzie kontynuowane jeszcze przez pewien czas. Wszystkie astrologiczne energie są wzmacniane w miarę przybliżania do pełni Księżyca 10 października, a wy intensywnie to odczujecie. Zaćmienia nastąpią jedno po drugim i dodatkowo będą spotęgowane promieniowaniem Słońca z koronalnych wyrzutów jego plazmy.

Energia zaćmień

Księżyc: Całkowite zaćmienie Księżyca będzie miało miejsce w trakcie pełni 08 października w 15-tym stopniu Barana. Nasz satelita znajdzie się wtedy w koniunkcji z planetą wyzwolenia. To zapoczątkuje okres ekstremalnych wizji - czas, kiedy w niezwykłym oknie mogą się ukazywać wizje, które przesiąkną tę niezwykłą fazę energii. Będzie emitowany potencjał uwolnienia. Pod wpływem Urana niektórzy odniosą wrażenie wyzwolenia, „kruszenie kajdan”. Zaś całkowite zaćmienie Księżyca może działać w sposób pozytywny lub negatywny - spowoduje pokojowe przemiany albo wywoła agresywne reakcje, mogąc wzbudzić przemoc również na niwie politycznej. To bardzo potężny czas i jego intensywność będzie wyczuwalna. Należy go wykorzystać mądrze i użyć z nabożną intencją współtworzenia.

Słońce: Silne zaćmienie Słońca podczas nowiu 23 października zajdzie w stopniu 0 Skorpiona. Słońce i Księżyc będą w koniunkcji z planetą Wenus. To zaćmienie Słońca podkreśla kwestie odpowiedzialności, klarowności w temacie duchowych wartości i wykorzystania mentalnych wizji. Umożliwi też przekalibrowanie programów systemów przekonań i ujawni nieproporcjonalnie rozbudowane ego - zwodniczą siłę, która usuwa zdolność poprawnych wizji i niekorzystnie neutralizuje osobiste umiejętności posługiwania się klarownymi zdolnościami psychicznymi. To również potężny czas, aby sprawdzić negatywne nastawienie, które może być jeszcze skrywane i wciąż może zakłócać sferę związków. Oczywiście, nów sprzyja nowym początkom ... a w tym przypadku ma to miejsce podczas wielkiej triady energii towarzyszących równonocy i zaćmieniom. Jak podkreślaliśmy w poprzednich przekazach, podczas zaćmień tworzą się w zasłonach czasoprzestrzennych szczeliny, przez które przenikają kody. To samo zachodzi na różne sposoby podczas równonocy i przesileń, a kiedy zaćmienia Słońca i Księżyca następują blisko siebie albo w czasie przesilenia czy równonocy, energie są synergizowane, kumulowane i wzmacniane, a ich efekty są nadzwyczajne. Zaćmienie Słońca podczas nowiu rzeczywiście będzie miało wpływ totalny,choć tak naprawdę wszystkie zaćmienia - całkowite lub częściowe – tworzą przysłony i mają wpływ na cały glob. Zaćmienie Słońca oraz zaćmienie Księżyca to bardzo istotne elementy środkowej fazy tej sekwencji.

Merkury w ruchu wstecznym od 04 do 25 października: to będzie wyjątkowa retrogradacja, gdyż zajdzie z znaku powietrznym Wagi. Jak zawsze, związki będą przez Wagę podkreślane. Do tego dojdą rzadko spotykane na planecie bieżące częstotliwości. Merkury w Wadze będąc w ruchu wstecznym spowoduje przedefiniowanie związków z partnerami, przyjaciółmi i krewnymi. Dodatkowo w tej fazie trzeba będzie przeanalizować relacje ze sobą.

Wypłyną na powierzchnię kwestie dotyczące negowania siebie, gloryfikacji siebie i poczucia własnej wartości. Być może trzeba będzie zmierzyć się ze starymi problemami. Wprawdzie podczas retrogradacji Merkurego komunikacja jest zazwyczaj zaburzona, tu mamy rzadki i wyjątkowy element „homeopatyczny”, w którym wyraźnie będzie można dostrzec bariery w związkach zarówno z innymi jak i ze sobą – a mocne okoliczności celowo ukażą niedociągnięcia. Dokonując przeglądu reagujcie ostrożnie, nie spieszcie się, zwłaszcza w czasie zaćmień. Sprawdzajcie dokładnie i postępujcie zdecydowanie, chcąc uzdrowić wszystkie obszary zaburzeń związanych z bliskimi relacjami, które uwydatnią się od końca września (równonoc) oraz podczas podwójnego zaćmienia ... i zostaną podkreślone przez retrogradację. Uważajcie, aby przy tej okazji do oczyszczenia nie dać się zbić argumentami, podchodźcie do tych niezwykłych rozrachunków mądrze.

Drodzy ludzie, wszystko to dzieje się w czasie, kiedy mają miejsce koronalne wyrzuty (i wiatry słoneczne) utrwalane słoneczną inwersją i wzmacniane wrześniową równonocą, które jeszcze wyolbrzymiają ostre wahania emocji. Aspekty Saturna i Marsa, sekstyl Wenus będącej w koniunkcji z nowiem (czyli Słońcem i Księżycem) do Marsa, wschodzenie Plutona w Strzelcu (czas gwiezdny) i kwadratura Merkurego do Plutona są częścią energetycznego koktajlu, który otworzył drzwi do piwnicy, aby umożliwić ucieczkę skrywanych cieni i tłumionych uczuć, a nawet ciemnych emocji. W tym konkretnym i całkiem unikalnym zestawie energii znajduje się otwór dla ciemnej energii. W fazie tych częstotliwości czerwona energia planety Marsa będzie potęgowała niekorzystne aspekty z innymi planetami, … co będzie miało wpływ na nielogiczne i negatywne emocje. Dlatego koniecznie trzeba działać mądrze i nie reagować przesadnie.

Ci z was, którzy korzystają z energii kamieni i używają ich do harmonizowania aury, powinni nosić kamienie fioletowe i niebieskie, a wtedy czerwień przekształci się w wyższe wibracje.

Kontrola rzeczywistości

Jeszcze i Neptun dodaje do tych energetycznych częstotliwości ekstremalnie iluzoryczne wpływy. Ci, którzy są podatni na urojenia, na sporadyczne pretensjonalne miraże, omamy poszerzonej wyobraźni, odkryją że kurtyna do fałszywych sennych światów podniosła się wysoko, a jeśli ktoś spróbuje ich obudzić, tacy zagubieni marzyciele mogą czasem ugryźć w rękę. Przeglądy rzeczywistości oferowane nawet w najlepszej intencji, mogą spowodować mylące, nieoczekiwane kontruderzenie lub do odrzucenie.

To czas, kiedy nawet czyste serca mogą odrzucić z pozoru dobre rady, a tym bardziej interwencje. To faza, w której każda forma władzy, dobra czy zła, może być postrzegana jako ingerencja.

Energia Marsa uwolni buntownicze postawy - nawet ci którzy zazwyczaj nie są krnąbrni, mogą w tej mglistej fazie częstotliwości być podatni na zachowania, jakie w normalnej sytuacji uważaliby za nielogiczne. Dlatego pamiętajcie, że ta niezwykła energia może mieć wpływ na wszystko. Może uwolnić wewnętrzne bestie. „Starych nie ma chata wolna, oj będzie bal”, jako że w tak mglistej rzeczywistości nie da się wyegzekwować żadnych reguł. Kiedy w tej podatnej grawitacji znikną ograniczenia, wielu z was będzie działać w sposób nieoczekiwany i nietypowy, który wykracza poza wasze normalne schematy. Te grupy i jednostki, które są powiązane z negatywnymi aspektami zemsty lub innych zgubnych skaz, mogą w tym okresie być podatni na skrajne poczynania.

W tym momencie do gry wchodzi Pluton. Niepoznane zamysły, wykluczone, odrzucone, przemilczane lub w inny sposób zanegowane projekty. Dotyczy to ideologii, wyznań, państw lub grup krajów które czują, że ich moc nie została rozpoznana albo została pomniejszona. Do tej kategorii należą religie, które umożliwiają lub tolerują gwałt lub agresję. Grupy i osoby, które czują się uciskane, znajdą okazję, aby to odreagować.

I dlatego w tym czasie dwa razy się zastanówcie, zanim podejmiecie decyzję... i ponownie rozważcie swoje działania, nim coś zrobicie. W ten sam sposób pozwólcie sobie na elastyczność w gronie przyjaciół i rodzin, ponieważ łatwo o nieporozumienia. Pozwólcie sobie na uczciwość nawet, kiedy czujecie się z tym nieswojo lub niegrzecznie.

Efekt tygla

W tym okresie wypłyną na powierzchnię głęboko tłumione uczucia, które dotąd nie były odczuwane lub były ukryte. Będą poszukiwane wewnętrzne prawdy, a czasem z powodu błędnych działań na wierzch wydostaną się własne ograniczenia.

W tej energii mogą się też pojawić rzeczywiste uczucia, które mogły nie być uznane lub godne pochwały. Te mogą się wyłonić z osobistej „puszki Pandory”. To mogą być pozornie wrogie odczucia, emocje związane z zazdrością, złością i chciwością. Mogą to być niewypowiedziane uczucia niechęci wobec innych lub złość związana z długotrwałą konfrontacją lub problemem, które nieoczekiwanie wybuchają we „freudowskim przejęzyczeniu” w kierunku sojusznika, krewnego lub znajomego ..., co będzie niespodzianką dla obu stron.

Drodzy ludzie, w tej energii mogą pojawić się frustracje lub coś, co chcieliście wyrazić, lecz tego nie zrobiliście - uwagi, przed którymi się powstrzymaliście (zagrzebane jątrzące się uczucia).

Zmierzenie się z tym, co wychodzi na jaw

Pozytywnym rezultatem jest to, że mogą się ujawnić liczne problemy, które były skrywane, zamiatane pod dywan, negowane, unikane, ignorowane przez was samych, przez życie, przez innych, w związkach, w sposobach myślenia o niedostatku, wyzwalając okazję, aby się od nich uwolnić i stać się większym nosicielem Światła. Te lub inne zanieczyszczenia mogą się w tej częstotliwości w pewnym stopniu uwolnić.

Lecz jeszcze raz powtarzam, że nie wszystko, co wypływa na powierzchnię, jest słuszne. Czasem stłumiona wrogość może nie być uczuciem poprawnym lub prawdziwym, a tym samym rewelacje, które się ujawniają, mogą stanowić miecz obosieczny. Szczere emocje i fałszywe reakcje mogą nadal boleć..., pozytyw jest taki, że się z tym zmierzycie, lecz trzeba zostawić sobie miejsce na przemyślenia.

Saturn w znaku Skorpiona odkrywa zatajone tajemnice, a Mars w Strzelcu ustawi je w pełnym świetle, „dolewając oliwy do ognia” - jak mówi przysłowie - i zapuka do drzwi. I w ten sposób ujawni się scenariusz stosownego wyzwania związanego z oczyszczeniem, które nie łatwo zanegować. Konfrontacja jest konieczna.

Na poziomie indywidualnym może to być faza podatna na widzenie wszystkiego, czego nie lubicie u innych – w różnym stopniu. A dla tych z was, którzy są bardziej samotnikami, ta sama energia może odzwierciedlać coś, co zmusi was do skupienia się na wnętrzu i krytycznego spojrzenia na siebie, co może przypominać samo-potępienie. Należy pamiętać, że wgląd w siebie jest bardzo ważny, ponieważ umożliwia dokonanie korygujących zmian naprawczych, jednak nie powinien skutkować karaniem siebie. To nie jest jakieś badanie nieskazitelności, w którym musicie siebie poniżać czy obwiniać, bo czujecie, że popełniliście błędy, niewłaściwie się zachowaliście czy w danej sytuacji nie sprostaliście swojemu najlepszemu zachowaniu.

Faza energii we wrześniu emituje takie aspekty i cechy, zanim jeszcze nastąpi właściwy bieg wsteczny Merkurego. To będzie odczuwalne od 22 września. Można tę energię wykorzystać roztropnie, aby się przekalibrować.

Ponownie podkreślamy, że w tej specyficznej fazie i polu częstotliwości pojawia się silna tendencja do nadmiernego krytycyzmu. Można stać się kimś ponurym i przygnębionym. Dlatego prosimy, abyście zwrócili uwagę, żeby nie pozwolić tej wibracji doprowadzić się do negatywnego krytykanctwa, osądzania innych lub siebie. Powinna ona być raczej wykorzystana jako okazja do oczyszczenia i do nauczenia się, co jest prawdziwe i użyteczne w życiu, a co już wam nie służy.

Zakończenie

To czas, który może być wykorzystany konstruktywnie, chociaż cierpliwość i mądrość są ważne, aby się miarkować i strzec bramy. Mogą być przetestowane i przedefiniowane relacje – dla większego dobra. W tyglu można zaobserwować i usunąć przeszkody oraz wyczyścić Ścieżkę. Ta energia będzie dominować przez równonoc, całkowite zaćmienie Księżyca 08 października i zaćmienia Słońca 23 października. Pamiętajcie, te wpływy mają szerszy zasięg niż tylko w dniach zaćmień, faktycznie wszystkie astrologiczne aspekty i wzmacniacze będą podsycane przez dłuższy okres. Dodatkowym niesamowitym wzmacniaczem jest asteroida przechodząca w pobliżu waszej Ziemi, która wraz z wiatrem słonecznym i równonocą podsyci i wyolbrzymi siły planetarne.

Wykorzystajcie ten czas rozsądnie. Nastąpi naturalne wypływanie emocji, które określacie jako negatywne, a które pojawią się jako poczucie winy, wstydu, zazdrości czy złości - nie pozwólcie tym energiom doprowadzić do ataku, zemsty czy przemocy. Wszyscy ludzie mają wady i na tym etapie one będą ujawnione i uwolnione. Odtajnione cienie mogą zostać przemienione w Światło..., i to jest wyższym aspektem tego, co jest właściwe.

Szanujemy was i ofiarujemy nasze błogosławieństwo i głęboką miłość na Ścieżce.


Od tłumaczki: Z artykułu na TVN Meteo http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/dwa-zacmienia-deszcz-spadajacych-gwiazd-kosmiczna-randka-marsa-z-kometa,144583,1,0.html :

całkowite zaćmienie Księżyca - naukowcy przewidują, że "spektakl" rozpocznie się o godz. 8.15 czasu uniwersalnego (godz. 10.15 w Polsce). Właściwe show - czyli zupełne zasłonięcie tarczy Srebrnego Globu - nastąpi natomiast o godz. 10.25 czasu uniwersalnego (godz. 12.25 w Polsce). W cieniu satelita Ziemi będzie się znajdował w sumie 59 minut. Najlepsze warunki do obserwacji będą mieli mieszkańcy Azji-Pacyfiku oraz obu Ameryk.

Kolejne zaćmienie nastąpi w czwartek 23 października, gdy na linii Słońce-Ziemia znajdzie się Księżyc. I tym razem szczęściarzami będą mieszkańcy zachodniego regionu Ameryki Północnej. "Show" rozpocznie się o godz. 19.37 czasu uniwersalnego (godz. 21.37 w Polsce) i zakończy o godz. 23.51 czasu uniwersalnego (1.51 w Polsce).

Na początku października na południowym zachodzie nieba, nisko nad horyzontem, będzie można dostrzec Marsa i Saturna jeszcze przed zmrokiem. Jowisza natomiast będzie można dojrzeć dopiero o świcie. Innym rodzajem gwiezdnych atrakcji będą tzw. deszcze spadających gwiazd i znakomite warunki do podziwiania planet naszego Układu Słonecznego. W tym miesiącu nie zabraknie również okazji do spełniania marzeń wypowiadanych na widok spadającej gwiazdy. Od 2 października do 7 listopada ich rolę przyjmą płonące w ziemskiej atmosferze meteory z roju Orionidów. Maksimum zjawiska wypada 21-22 października - przy sprzyjających warunkach można wówczas naliczyć nawet 20-30 obiektów na godzinę. Uwaga: Orionidy mamy szansę zobaczyć w Polsce.

19 października nieopodal Marsa przeleci kometa Siding Spring. Siding Spring minie Marsa w odległości 132 tys. km. Dla porównania - Księżyc jest od Ziemi oddalony prawie trzy razy bardziej (o 384 400 km).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz