wtorek, 23 września 2014

ILUZJA STRACHU LM-09-2014

przesłanie archanioła Michała przez Ronnę Herman www.ronnastar.com
tłumaczyła Teresa Serafinowska 

Ukochani Mistrzowie, może zechcielibyście przez chwilę pobyć ze mną, aby przyjrzeć się bliżej liście waszych ostatnich osiągnięć oraz, co może się wydawać porażkami i niepowodzeniami? Pragnę to dokładniej omówić, oraz wyjaśnić wam, jak zyskać lepsze zrozumienie procesów inicjacji i wznoszenia. W miarę podnoszenia zasłon zapomnienia i coraz szerszego korzystania z mądrości wyższych Jaźni oraz superświadomych umysłów, coraz lepiej poznajecie zasady funkcjonowania prawa kosmicznego, a także wspaniałość i złożoność tego podwszechświata. Jednak wciąż macie wątpliwości i jesteście zdezorientowani, zwłaszcza kiedy stajecie w obliczu niektórych swoich starych lęków i emocji.

Cała ludzkość, bez wyjątku, skokowo przesuwa się do przodu, nawet ci, którzy pozornie tkwią w miejscu albo są uwikłani w role ofiar oraz karmiczne gry przyczyny i skutku, w dramat dobra i zła lub świadomości spolaryzowanego dualizmu. W głębi wszystkich zdolnych do odczuwania istot tkwi niezadowolenie, tęsknota, uczucie potrzeby zmiany – nie mogą już żyć według tych samych starych bolesnych wzorców istnienia. Jak zobaczycie, niektórzy zdecydują się na opuszczenie fizycznych ciał i powrócą do formy duchowej, aby oczekiwać na lżejsze, łagodniejsze czasy, w których będą mogli kontynuować podróż po świecie fizycznym. Inni będą odważni i sięgną po nieznane, stwierdzając, że tam czekamy my, aby im pomóc – dzięki temu zaczną żyć nadzieją i marzeniami oraz przejmą kontrolę nad własnym losem.

Dokładnie tak, jak wy musicie rozpoznać, wyklarować i uwolnić wszystkie negatywne wspomnienia i energie ze struktur swoich ciał: fizycznego, eterycznego, mentalnego i emocjonalnego, tak musi zrobić i matka Ziemia. To jest źródło procesu zniszczeń, którego wszyscy się tak boicie, lecz on nie musi przebiegać tak drastycznie jak przepowiedziano, a w co wy jesteście skłonni uwierzyć. To prawda, że wszystko, co nie pozostaje w harmonii z wyższymi częstotliwościami nowych czasów, musi zostać przemienione, przekształcone lub wzniesione. Jednakże to można osiągnąć, kiedy poznacie, które główne przekonania nie współbrzmią z cztero- / pięciowymiarową świadomością przyszłości. Jak wiecie, matka Ziemia stara się uzyskać wyższy poziom boskiej świadomości. Żeby tego dokonać, musi oczyścić negatywny strumień kluczowych wspomnień z płaszczyzny astralnej / pola aury – strumień wiru negatywnych przekonań zbiorowej świadomości ludzkości minionych wieków. Z tym wielu z was ma problemy. Jeszcze nie potraficie rozpoznać, które podstawowe przekonania należą do was, a które zostały stworzone przez liczne rasy, kultury i religie na przestrzeni minionych wieków.

Kiedy zaczynacie być świadomi siebie i wkraczacie w świadomość jedności, wywołuje to ogromne zdumienie, radość i uczucie, że nie jesteście już samotni, ale także otwiera drzwi do tamtych dawnych wspomnień o strachu, niepowodzeniach, zdradzie i wstydzie, jakie inni noszą w swoich aurach. Kochani, po prostu nie dostajecie tylko pozytywnej energii - częścią waszej misji jest wspieranie całej ludzkości w tym, by uświadomiła sobie własne ograniczające przekonania oraz negatywne, destrukcyjne myślokształty i postępowanie. Właśnie do tego zdaje się prowadzić tak wiele bezsensownej przemocy, na skutek której tak wielu szaleje ze złości i bólu. Świat form zdaje się być zmiażdżony i poturbowany przez tych, którzy nie potrafią zmierzyć się z własnymi wytworami, co potwierdza, że rzeczywiście stworzyli sobie piekło - rzeczywistość pełną strachu i cierpienia. Obwiniają wszystkich... tylko nie siebie. Nie pozwalają duszy lub wyższej Jaźni wesprzeć się w procesie uzdrawiania, bo po prostu stawienie czoła własnym dziełom jest dla nich zbyt bolesne, a życzenia ego stają się jeszcze silniejsze, bardziej kontrolowane przez procesy myślowe i wzorce zachowań.

Dlatego można powiedzieć, że ściągamy wszelkie blokady, aby wesprzeć tych, którzy są awangardą, którzy torują drogi i tworzą ścieżki, by inni mogli podążyć w ślad za nimi. Proces musi być zrozumiały. To musi być proste i nieskomplikowane, tak jak proste były kiedyś starożytne nauki mądrości, gdy proces wznoszenia był przeznaczony dla wybrańców. Ci z was, którzy są nauczycielami i pionierami, doświadczyli tych uczuć, doświadczyli lęków i problemów, które stoją przed całą ludzkością. Wielu z was poniosło wielką ofiarę, godząc się na przejście licznych prób, które nie były efektem waszych czynów (tylko zebranych wzorców – energii / wspomnień innych części waszego rozleglejszego Bytu). Innymi słowy, wielu z was przyszło z energiami – mającymi wiele wiele aspektów lub wyrazów przejawów - których nie doświadczyliście bezpośrednio jako Dusze, lecz zgodziliście się je przyjąć do swoich pól energii (aury) i DNA, tak aby zrównoważyć i przezwyciężyć ich niedoskonałości. Kochani, dlatego nie osądzajcie pięknej przebudzonej Duszy, która zdaje się mieć więcej niż swoją część udziału w nieszczęściu. Szanujcie ją, naśladujcie ją, ponieważ toruje dla was ścieżkę.

Tak więc zachęcamy do obserwowania wzorców lęku i zwątpienia, gdy się pojawiają wstrzymując was przed kolejnym etapem OŚWIECENIA. Każdy poziom ma własne sprawdziany, próby i pułapki, a wielu z was utrudnia sobie postęp, ponieważ nie może pozbyć się starych, głęboko zakorzenionych wzorców energetycznych. Wielu toczy jeszcze walkę o moc, z jednej strony dokonując wielkich czynów dobroci, a jednocześnie z drugiej strony starając się wciąż kontrolować innych i narzucać im własne prawdy i sposoby myślenia. Wielu uważających, że nadal muszą służyć i poświęcać się, aby wzrastać duchowo, jest wykorzystywanych przez tych, którzy nie nauczyli się, że to, co bezprawnie zabierają innym, ostatecznie odbierają sobie samym. Wielu wciąż tkwi w związkach, które hamują i ranią, zamiast wspierać oraz pozwalać na wzrastanie. Boją się oni zmienić obecny stan rzeczy lub wziąć odpowiedzialność za własny duchowy rozwój i dobrobyt. Tak wielu boi się stawić czoła swoim koszmarom i złym snom, ponieważ – rozpoznając w nich swoje własne czyny – może dojść do wniosku, że ponosi odpowiedzialność za osobistą przemianę – bo tak jest. Stagnacja i poczucie braku nadziei są formami śmierci – śmierci emocji, śmierci psychicznej czujności, nadziei i marzeń, a wreszcie – śmierci ciała fizycznego.

Kochani, jakie są w tej chwili wasze największe lęki? Jakie przeszkody uniemożliwiają otwarcie następnych drzwi do wyższej świadomości i mistrzostwa? Zanim będzie można przyjąć i przećwiczyć dar pierwszego promienia boskiej woli, trzeba zobaczyć i pokonać własne lęki i demony. W ostatnich latach staraliśmy się dać wam narzędzia i wiedzę, aby to osiągnąć, jednak ostatecznie odpowiedzialność za to spoczywa na was. Następne lata będą dla was decydujące, a my wcześniej często mówiliśmy – i powtarzamy, ponieważ to ważne - żebyście byli świadomi, jak szybko postępuje proces rozwoju lub wznoszenia ludzkości. Jeśli chcecie pozostać na ścieżce i dotrzymać kroku przyspieszaniu częstotliwości planety oraz tym, którzy na ścieżce do Domu sięgają gwiazd, musicie dojść do porozumienia ze sobą, ze swoimi lękami i poczuciem rozdzielenia z wyższą Jaźnią i królestwami Światła.

Mam dla was dar - ćwiczenie, które wam pomoże skruszyć mur lęków i wątpliwości oraz pomoże uwolnić się od wzorców, które już wam nie służą. Chcę wam uświadomić, jak szkodliwe są energie strachu – energie, które was powstrzymują od zażądania daru mistrzostwa, i jak łatwo jest je pokonać.

Stań przed lustrem lub trzymaj lustro w rękach, spójrz w to lustro wizualizując w nim to, czego się najbardziej boisz. Tak jak cię uczyliśmy wypełniać swoje ciało światłem, proszę cię teraz, abyś pozwolił/a zaistnieć temu lękowi, wyobrażając sobie najgorszy możliwy scenariusz związany z tym lękiem. Poczuj jak zaczyna przenikać twoje ciało, poczuj - szczególnie w sercu i słonecznym centrum mocy, jak przemieszcza się przez twoje całe ciało i świadomość, poczuj ograniczenia, stres, wyniszczające pełzanie energii przenikającej twoją istotę. Teraz spójrz w swoje oczy, zobacz ból, zwróć uwagę, jak zmienia się wyraz twarzy i jak się starzejesz. Poczuj powstawanie ciśnienia, aż stwierdzisz, że już dłużej nie możesz tego tolerować. Teraz, drogi mistrzu, zacznij głęboko oddychać, przenikając coraz głębiej do swojego świętego centrum serca i przyciągając świętą miłość naszego Boga Ojca Matki z wnętrza diamentowej rdzennej boskiej komórki - drogocenny dar, który zawsze jest dostępny, aby wspomóc was w przechodzeniu przez każdy proces i próbę. Poproś Jaźń swojej Nadduszy, aby napełniła cię uzdrawiającymi częstotliwościami fioletowego płomienia i poczuj wszystkimi zmysłami, jak ten cudowny dar cię przenika i przesącza się wokół. Czy kiedy twoją istotę przenika ten magiczny eliksir energii miłości, nadal możesz odczuwać ten lęk czy też rozpuszcza się on w nicość?

Ponownie spójrz w lustro i zobacz, jak miękkie stały się twoje oczy, jak młodzieńcze masz oblicze. Poczuj poszerzenie w sercu i uwolnienie od stresu i obciążeń w ciele i strukturze mięśni. Tam, gdzie jest Światło, gdzie jest miłość, nie może istnieć strach. Wdychaj dar życia, głęboko oddychaj esencją Tworzenia, która jest ci ofiarowana. Kiedy się boisz, czujesz ograniczenie i odcięcie od strumienia prany – substancji Życia. To ćwiczenie może wydawać się drastyczne, jednak w rzeczywistości jest wielkim darem, ponieważ wielu z was nie może przejść dalej, zanim nie obejrzy się w lustrze i nie pozwoli swoim lękom się w nim odzwierciedlić. Wtedy sobie uświadomicie, że lęk nie pochodzi z zewnątrz, lecz z wnętrza.

Coraz liczniej zdajecie sobie sprawę ze swoich życiowych misji i ich znaczenia. Nie bójcie się dzielnie wystąpić z szeregu, kochani, ponieważ pomagacie swojej linii rodu w uzdrawianiu i usuwaniu negatywnych wzorców częstotliwości. Kiedy kroczycie naprzód ścieżką Światła, będziecie również mieli dostęp do mądrości i bogactwa pozytywnych doświadczeń z licznych wcieleń waszych duchowych towarzyszy. To jest cud świadomości jedności. Czyż nie zauważyliście, jak wielu nauczycieli i posłańców przynosi niemal identyczne informacje, że doświadczają takich samych emocjonalnych wzlotów i upadków, odbierają takie same impulsy myślowe? Wielu z was doszło do punktu, w którym odnieśliście głębokie wrażenie dotarcia do Domu, ponownego złączenia z utraconą rodziną lub przyjaciółmi. Podobnie, jak wielu z was nie czuje się dobrze ze swoją fizyczną rodziną, tak zdaje się wam, że nie macie już nic wspólnego z długoletnimi przyjaciółmi. Nie oceniajcie – po prostu bądźcie obserwatorami – pozwólcie wyższym Jaźniom, aby zapewniły wam mądrość, dzięki czemu odnajdziecie się się w każdej sytuacji i pokonacie każdą przeszkodę.

Kiedy praktykujecie nieocenianie i pozwalacie, aby efekty wszystkich waszych czynów były przejawami najwyższego dobra, będziecie wolni od kajdan strachu, a życie stanie się ciągłym pasmem cudów, radości i wdzięczności. Żądajcie darów, jakie są wam szlachetnie proponowane, zasłużyliście na nie. Idźcie przez mgłę strachu do Światła świtającej epoki. Idźcie odważnie sprężystym krokiem, z uśmiechem na ustach i radością w sercach – ci, którzy podążają za wami, przyglądają się wam, moi dzielni wojownicy Światła, teraz się nie wahajcie. Pokażcie im drogę tak, jak my wam pokazaliśmy – weźcie ich za ręce i wspierajcie, tak jak my wspieraliśmy was. Powiedzcie im, że nie możecie wziąć na siebie ich zadań i obciążeń, lecz że dacie im prawo do korzystania z waszej mądrości i doświadczeń. Nie starajcie się dominować ani imponować, gdyż w głębi serc wiecie, kim jesteście, i to wystarczy.

POZWÓLCIE, ŻE PRZEKAŻEMY WAM DALSZE WSKAZÓWKI

JAK ŻYJE MISTRZ KAŻDEGO DNIA

Musisz nauczyć się identyfikować źródło lęków i radzić sobie z własnymi negatywnymi myślokształtami. Często możesz przejmować negatywne uczucia od ludzi, wśród których przebywasz, szczególnie, gdy jesteś osobą bardzo empatyczną. Naucz się otaczać kulą złotobiałego Światła, do której nie może wejść ani w której nie może zakłócić twojego spokoju żadna niższa wibracja. Każdy człowiek na Ziemi przechodzi proces oczyszczania ze starych wspomnień i myślokształtów z przeszłości. Gdy te uczucia się w tobie pojawią, biernie je obserwuj. Nie wymagaj od nich niczego, po prostu je obserwuj i powiedz sobie: „To jest gniew, którego doświadczam” albo: „Doświadczam lęku, depresji, poczucia winy czy innej osłabiającej emocji”. Wyobraź sobie, że z twojej wyższej Jaźni zstępuje płonąca kula Światła, dzieli się na milion małych, kryształowych diamentów, które pulsują w twoim ciele i transformują oraz równoważą wszystkie nieharmonijne wewnętrzne energie. Czyń to tak często, jak to konieczne.

Wyłączaj swego mentalnego autopilota i zostań reżyserem własnej podróży i doświadczeń. poszukując myśli, wzorców, wibracji i dźwięków, które powodują wznoszenie oraz wzmocnienie, dostrój do nich swoją mentalną stację odbiorczą. Negatywne, krytyczne myślenie składa się z niższych, destrukcyjnych wzorców częstotliwości. Jeśli ci się nie podoba to, co dzieje się w twoim świecie, wznieś swoje myśli i zmień umysł, tak aby emitować „wyważone, wznoszące wzorce częstotliwości myśli i intencji”.

Naucz się myśleć całym mózgiem - to oznacza korzystanie równocześnie z liniowej analitycznej, skierowanej na zewnątrz, lewej półkuli oraz z intuicyjnej kreatywnej, skupionej na wnętrzu, prawej półkuli mózgu. Wykorzystuj potencjał swego geniuszu lub świetlne pakiety mądrości przechowywane w świętym Umyśle, które są zestrojone z istniejącym w wyższym wymiarze lub kosmicznym magazynem wiedzy.

Nie emituj emocji na innych. Pozwól jednak sobie czuć i wyrażać siebie, bez względu na to, jakie emocje przeżywasz, lecz najpierw analizuj i rozpuszczaj je we własnej świętej przestrzeni. Kiedy chcesz wyjaśnić nieporozumienie, zawsze mów i dziel się swoimi myślami tylko przez filtr miłości i współczucia. Taka jest ścieżka mistrza.

Ukochany nosicielu Światła, kiedy przyswajasz więcej plazmy odnowy i stajesz się harmonijnym emitentem Światła, tylko wtedy możemy swobodniej wchodzić z tobą w relacje i przez ciebie działać, aby stwarzać wspaniałe nowe rzeczy. Kiedy zgodzisz się na to, będą dla ciebie dostępne nieprzebrane cuda wykraczające poza twoje najśmielsze wyobrażenia. Otaczamy cię Światłem życia z rdzenia serca, którym jest nasz Bóg Ojciec Matka i Najwyższy Stwórca.

Zawsze jestem przy was, aby was prowadzić i chronić.

JAM JEST archanioł Michał


Uwagi tłumaczki: Jeśli chodzi o medytację, to nie do końca zgadzam się z jej tekstem. Proponowałabym raczej, aby najgorsze scenariusze związane z lękami zobaczyć w lustrze i tam obserwować reakcję ciała na ich doświadczanie. Następnie proponuję je trzykrotnie skreślić mentalnie, aby podświadomość przypadkiem ich nie zaakceptowała jako prawdy, bo mogą się zmaterializować. Myślę tu o zasadzie, że na czym skupiamy uwagę, to może się urzeczywistnić, i to szybko. Szczególnie, że w tych dniach na niebie mamy bardzo silne aspekty astrologiczne i, czy kto w to wierzy czy nie, one mają na nas ogromny wpływ. Trzeba uważać, aby nie ulegać silnym emocjom, ponieważ to może się skończyć nieprzewidzianymi skutkami (nie zawsze dobrymi dla nas) – o aspektach na jesień mówi Metatron, którego przesłanie będzie dostępne wkrótce. Kilka dni temu miałam pewne doświadczenie związane z lękiem. Ktoś sobie ze mnie zażartował. Nie napiszę, co to było, jednak tak bardzo się z tym utożsamiłam, że przeżyłam kilka godzin grozy – przerażenie, bezsenność, pocenie się, duszenie. Dlatego apeluję, aby nawet jakiś głupi żart, który podświadomość mogłaby wziąć za pewnik, czy nieszczęśliwie zrozumiane słowo – skreślić w powyższy sposób, a następnie napełnić się Światłem Źródła i otoczyć się kulą lub inną formą ochronnej energii. Zawsze jesteśmy chronieni, lecz trzeba o to prosić swoich świetlistych opiekunów i anielskich pomocników, którzy działają zgodnie z Boskimi prawami.

Trzeba też uważać na różne ogólnoświatowe medytacje, dokładnie analizować każde wypowiadane słowo i intencję, ponieważ łatwo można wdepnąć na minę. Nie wszystko, co oddajemy woli sił „wyższych”, jest korzystne dla Ziemi i ludzi. Za to z pewnością korzystne będzie wizualizowanie zdrowej i urodzajnej Ziemi oraz jej szczęśliwej i wolnej od przykrych doświadczeń społeczności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz